# x
Skip to main content

Na Cieńkowie w Wiśle trwa naśnieżanie

Autor: |
Naśnieżanie Cieńkowa w Wiśle (foto: nat.pl)

Stacja narciarska Cieńków w Wiśle przygotowuje się do sezonu narciarskiego. Od kilku dni cieńkowskie trasy są naśnieżane, tak by jak najszybciej udostępnić je miłośnikom białego szaleństwa.

Póki co pogoda, jak widać, jest nie do końca zimowa, jednak pierwszy śnieg na Cieńkowie już jest – mówi Lucjan Karasiewicz, Prezes Zarządu Nadwiślańskiej Agencji Turystycznej Sp. z o.o., właściciela Stacji Narciarskiej Cieńków –  Przygotowania do sezonu narciarskiego rozpoczęliśmy w listopadzie, niezwłocznie po zamknięciu jesiennego sezonu na Pętli Cieńkowskiej. Przeprowadziliśmy przeglądy techniczne, przygotowaliśmy sprzęt, a od kilku dni armatki naśnieżają już trasy. Liczymy, że w zbliżające się święta będziemy mogli w pełni korzystać z narciarskiej oferty Cieńkowa.

Stacja narciarska „Cieńków” w Wiśle to ok. 4,5 km nartostrad i stoków o różnym stopniu trudności, idealnych dla rodzin z dziećmi. Do dyspozycji narciarzy i snowboardzistów jest 4 osobowa kolej linowa z chodnikiem rozbiegowym, dwa wyciągi talerzykowe oraz przenośnik taśmowy w specjalnej strefie dla najmłodszych. Można także korzystać z wyciągu zaczepowego. Trasy w dużej części są sztucznie oświetlane. Przy dolnej Stacji Kolei Linowej znajdują się dwa punkty gastronomiczne, także należące do Nadwiślańskiej Agencji Turystycznej – Cafe Peron oraz Bistro Cieńkowskie. Na terenie stacji znajduje się kilka szkółek narciarskich i wypożyczalnie sprzętu narciarskiego. Są także przedszkola narciarskie szkolące najmłodszych amatorów jazdy na nartach i snowboardzie.

Dodaj komentarz