# x
Skip to main content

Młodzi zawodnicy w szeregach The North Face

utworzony przez snowpr.pl | |   Newsy z Polski
Tom Wallisch

Do Action Sports Team firmy The North Face dołączyli przedstawiciele młodego pokolenia freeskiingu i snowboardu. Znaleźli się wśród nich m.in. Tom Wallisch, sportowiec który w ostatnich latach wywarł największy wpływ na narciarstwo i podobnie jak dołączająca do Teamu snowboardzistka Kaitlyn Farrington, stanął na podium najważniejszych imprez zimowych na świecie.

Kaitlyn Farrington
Kaitlyn Farrington

The North Face wspiera na całym świecie ponad 60 snowboardzistów, narciarzy, wspinaczy, himalaistów i biegaczy. Od lat w ofercie firmy znajdują się produkty przeznaczone dla sportowców uprawiających sporty zimowe w tym młode odmiany freestyle’owe. The North Face wciąż poszukuje nowych zawodników, którzy wyróżniają się talentem i wyznaczają kierunek rozwoju narciarstwa i snowboardu.

W tym sezonie do Action Sports Team firmy The North Face dołączą młodzi zawodnicy, którzy w ostatnich latach wywarli wielki wpływ na swoje dyscypliny.
Tom Wallish to współcześnie jedna z największych gwiazd narciarstwa. Jak powiedziała Katie Ramge z The North Face: „Tom Wallisch jest inspiracją dla całego pokolenia młodych narciarzy. Jego talent, styl i osobowość idealnie pasują do naszego Teamu i bardzo się cieszymy, że będziemy mogli wspierać jego rozwój.”

Wallisch zwyciężył w 2010 roku w rozgrywanych po raz pierwszy w Europie X Games. W 2009 roku zwyciężył w klasyfikacji generalnej AFP w konkurencji slopestyle, stanął na najwyższym miejscu na podium na Simon Dumont Cup i Dew Tour w Lake Tahoe.
“Bardzo się cieszę, że The North Face tak bardzo zaangażował się w freeskiing. Zawsze produkowali najlepszą odzież do różnego rodzaju aktywności w każdych warunkach. To wspaniałe doświadczenie współpracować z taką firmą i mieć możliwość wpływania na proces projektowania produktów potrzebnych nam na stoku.” Powiedział Wallisch.

Do teamu The North Face dołączyła także Kaitlyn Farrington, która w ostatnim sezonie zwyciężyła w halfpipie i klasyfikacji generalnej cyklu Winter Dew Tour. Podobnie jak Wallish zwyciężyła w European X Games. Dużym sukcesem było również drugie miejsce na Burton US Open Snowboarding Championships. Niedawno Kaitlyn dołączyła do 2010 - 2011 US Snowboard Pro Team.
Dwaj kolejni zawodnicy, którzy zasilili szeregi The North Face to Mike Riddle - jeden z najlepszych na świecie specjalistów od narciarskiego halfpipe`u i członek Canadian National Halfpipe Team oraz znany z niesamowitego stylu i imponujących segmentów w filmach narciarskich Nick Martini.
Wszyscy młodzi sportowcy będą współpracowali z departamentem badań i rozwoju The North Face, przy projektowaniu nowych technicznych produktów z linii Cryptic.

Jak powiedział Aaron Carpenter, Vice President of Marketing for The North Face: „Z optymizmem patrzymy w przyszłość. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, ze możemy wspierać tych młodych zawodników. Przeniesienie naszego doświadczenia zdobywanego w najwyższych górach na świecie na grunt freestyle`owy z pewnością pomoże im pokonać kolejne granice tego co możliwe i ujawnić cały swój potencjał.”

Przez ostatnią dekadę The North Face wspierał projekty filmowe takich wytwórni jak Teton Gravity Research, Matchstick, Alterna, Bluebird, Standard i Absinthe. Sponsorwane przez firmę imprezy takie jak: The North Face European Ski Challenge, The North Face South American Freeskiing World Championship, The Masters of Snowboarding i Subaru Freeskiing World Tour były dla młodych zawodników okazją do współzawodnictwa i często otwierały drogę do rozpoczęcia zawodowej kariery.

Więcej informacji o nowych zawodnikach i imprezach wspieranych przez The North Face na www.thenorthface.eu

Dodaj komentarz