# x
Skip to main content

Narciarska wiosna w Polsce – niższe ceny i oferty „freeski”

utworzony przez ask | |   Newsy z Polski
Kamera na Jaworzyne Krynicką (źródło: www.jaworzynakrynicka.pl)

Mimo wiosennej aury w większości miast i na nizinach, w polskich górach zima jeszcze się nie skończyła. Według prognoz w najbliższe dni w górach może nawet dosypać trochę śniegu. Miejmy nadzieję, że będzie więc można szusować do końca marca, a wielu narciarzy właśnie teraz wybiera się na stoki. Powód? Dobra pogoda, dłuższy dzień, mniejszy tłok i oczywiście – tańsze karnety. Niektóre ośrodki przygotowały także atrakcyjne promocje „freeski”.

Do dobrego zwyczaju większości ośrodków narciarskich w Polsce, należy obniżenie cen na karnetów na koniec sezonów. Nie są to duże kwoty, najczęściej wahają się pomiędzy 5 a 15 PLN, jednak, jeżeli wybierzemy się na narty całą rodziną – różnica potrafi być już znacząca. Jest to obyczaj zaczerpnięty z Alp, gdzie na wiosnę wielkie regiony narciarskie pragną przyciągnąć narciarzy.

<content>19112</content>

Poniżej zebraliśmy dla Was w tabeli wielkość upustów cenowych w marcu, w najpopularniejszych stacjach narciarskich w Polsce. Podana po nazwie wartość, to cena już obniżona, natomiast ostatnia rubryka pokazuje wielkość obniżki. Stacje są posegregowane regionami, żeby łatwiej było znaleźć interesujące miejsce.

Stacja narciarska

Karnet 1 dzień

Upust

Tatry i Podhale

Białka Tatrzańska

95 PLN

4 PLN

Jurgów

95 PLN

4 PLN

Litwinka

95 PLN

4 PLN

Czarna Góra

95 PLN

4 PLN

Szymoszkowa

85 PLN

15 PLN

Harenda

85 PLN

10 PLN

Ski-Suche

88 PLN

7 PLN

Rusiń-ski

95 PLN

4 PLN

Małe Ciche

80 PLN

10 PLN

Kluszkowce

95 PLN

4 PLN

Witów

85 PLN

10 PLN

Beskid Sądecki, Pieniny

Jaworzyna Krynicka

80 PLN

30 PLN

Jaworki

65 PLN

10 PLN

Dwie Doliny

60 PLN (6 godz.)

20 PLN

Beskid Śląski i Żywiecki

Wisła Cienków

80 PLN (8 godz.)

10 PLN

Wisła Nowa Osada

70 PLN (8 godz.)

10 PLN

Wisła Soszów

70 PLN (7 godz.)

5 PLN

Czantoria

90 PLN

8 PLN

Szczyrk SON

68 PLN

17 PLN

Szczyrk Skrzyczne

68 PLN

17 PLN

Sudety

Czarna Góra

70 PLN

25 PLN

Karpacz Kopa

40 PLN

25 PLN

Świeradów-Zdrój

80 PLN (7 godz.)

10 PLN

Inną formą promocji, oprócz obniżania cen karnetów jest oferta „freeski” – kiedy mija główny sezon, narciarze rezerwując nocleg w którymś z górskich kurortów otrzymują karnety za darmo. Jest to forma, która z powodzeniem sprawdza się w wielu miejscach w Alpach. Jednym z miejsc, gdzie narciarze mogą skorzystać z tego typu jest strona http://freeskihotele.pl. Jest to miejsce, gdzie można znaleźć ciekawe i zróżnicowane cenowo propozycje karnetu gratis z ofertą noclegową na wybranych polskich ośrodkach narciarskich. W tym programie uczestniczą trzy stacje - Słotwiny Arena w Krynicy Zdroju, Czarny Groń w Rzykach niedaleko Andrychowa i Śnieżnica w Kasinie Wielkiej.

Innym miejscem, które od kilku sezonów stosuje ten rodzaj promocji jest Zieleniec. Od początku marca aż do zakończenia sezonu (z wyjątkiem okresu Świąt Wielkanocnych 24-28 marca 2016 roku) będzie można skorzystać z wyjątkowo dobrej oferty „Free SKI”. Każdy kto zdecyduje się na pobyt dłuższy niż 4 noclegi będzie mógł otrzymać karnet za darmo. Wszystkie szczegóły dotyczące tej promocji, a także pełną listę obiektów noclegowych można znaleźć na stronie http://zieleniec.pl/karnet-free-ski. Ofertę „freeski” ma także Czarna Góra – tutaj jeden nocleg uprawnia do jednego karnetu. Nie ma żadnych ograniczeń odnośnie minimalnej ilości noclegów, którą należy wykupić, aby skorzystać z promocji. Szczegóły można znaleźć na stronie http://czarnagora.pl/oferta/zimowa2/free-ski. Duży wybór ofert noclegowych z darmowym karnetem można naleźć też w Wiśle, pełny ich wykaz znajduje się na stronie http://www.wislanskiskipass.pl/oferty-freeski

Jak widać, wiosna to dobry czas na jazdę na nartach także w Polsce. Zwłaszcza, że od przyszłego tygodni w górach ma sypnąć śniegiem, warunki na trasach więc zdecydowanie się poprawią!

 

 

Dodaj komentarz