#
Skip to main content

LIFA INFINITY PRO nowa technologia od Helly Hansen

Autor: |

Helly Hansen wchodzi na wyższy poziom innowacji oferując wodoodporną i oddychającą technologię LIFA INFINITY PRO™, stworzoną zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Helly Hansen, jako siła napędowa innowacyjnych technologii i designu, nieustannie przesuwa granice technologiczne profesjonalnego wyposażenia. Historia norweskiej marki sięga 1877 roku, firma nigdy nie przestała patrzeć w przyszłość. Bazuje na rozległej wiedzy i współpracy z profesjonalistami, aby osiągnąć najnowocześniejsze techniczne wyposażenie outdoorowe. Na sezon jesień/ zima 2020 Helly Hansen wprowadza LIFA INFINITY PRO™, czyli najbardziej innowacyjną wodoodporną i oddychającą technologię, która została stworzona zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

 

LIFA INFINITY PRO™ wyznacza całkowicie nowe standardy w swojej kategorii - to pierwsza na rynku technologia, w której  wodoodporność i oddychalność w tkaninie zapewniono przez innowacyjny  proces bez wykorzystywania chemicznej impregnacji.

 Helly Hansen zastosowało tu  sprawdzoną unikalną technologię Lifa – czyli tkaninę o strukturze lekkich i hydrofobowych włókien  i połączyło ją z najnowszą membraną Lifa INFINITY. Lifa posłużyła jako swoisty repelent, który osłania membranę przed wodą bez standardowej konieczności dodawania chemicznych impregnatów.

Lifa nie wypłukuje się – jest więc warstwą, która się nie zużywa i nie trzeba jej odnawiać w procesach chemicznych (jak standardowe impregnaty). Takie rozwiązanie to ważny krok na drodze w poszukiwaniu odpowiedzialnych innowacji i  i świadomego, zrównoważonego rozwoju.

Nowa technologia LIFA INFINITY PRO™, pojawi się na rynku jesienią 2020 roku. Helly Hansen  zaimplementuje ją w kolekcjach odzieży  Helly Hansen ULLR (narty, snowboard)  i Odin (outdoor, skitouring). Kurtki z LIFA INFINITY PRO barwione są procesie solution dyed (na etapie granulatu), taki proces pozwala ograniczyć zużycie i zanieczyszcenie wody.

Technologię Lifa Infinity Pro wykorzystuje flagowy model kolekcji  narciarskiej ULLR Elevation Infinity Shell – kurtka przeznaczona dla miłośników free ride.  To model wyposażony w charakterystyczny kaptur z szerokim odblaskowym rantem i  kultową już kieszeń ratunkową, chroniącą żywotność przechowywanego w niej smartfona .

Outdoorowa kurtka Odin Mountain Infinity Shell  - to model, w którym  LIFA INFINITY PRO zapewnia ochronę przed przemoczeniem i znakomitą oddychalność  a przemyślana konstrukcja kurtki to komfort podczas intensywnej aktywności. Konstrukcja jestkompatybilna z kaskiem, dostosowana pod plecak i uprząż, ma duże przednie panele, które służą jako wentylacja i kryją wewnętrzne kieszenie.

Nowa kolekcja Helly Hansen 2020 2021

Elevation Infinity Shell Jacket_Aurelien Ducroz
Elevation Infinity Shell Jacket_Aurelien Ducroz
Elevation Infinity Shell Jacket hero
Odin Mountain Infinity Shell Jacket tył
Odin Mountain Infinity Shell Jacket przód
Odin Mountain Infinity Shell Jacket
Elevation Infinity Shell Jacket
Elevation Infinity Shell Jacket
Elevation Infinity Shell Jacket
Elevation Infinity Shell Jacket
Elevation Infinity Shell Jacket