#
Skip to main content

Ischgl i Samnaun - zdrowie jest najwyższym priorytetem

Autor: |
Ischgl (foto: © TVB Paznaun - Ischgl)

Od tygodni politycy, władze, eksperci w dziedzinie zdrowia, lekarze i przedstawiciele biznesu dyskutują o tym, jak można bezpiecznie reaktywować turystykę, która jest tak ważna dla Austrii i Szwajcarii. Zgodnie z obowiązującymi obecnie przepisami prawnymi i jako ich uzupełnienie, decydenci w Ischgl i Samnaun opracowali  kompleksowy zestaw środków mających na celu zagwarantowanie zdrowia i bezpieczeństwa naszych gości, naszych pracowników, jak również lokalnej ludności. 

Pracujmy razem, aby pozbawić Covida-19 wszelkich szans w Silvretta Arena.

Informacje ogólne

 • Pylony informacyjne i znaki: Wskazują nasze wytyczne dotyczące zachowania w  punktach dostępu do naszych środków transportu, w kabinach kolejek linowych, restauracjach, sklepach sportowych, przechowalniach i wypożyczalniach sprzętu. Informacje dotyczące zachowania w czasach Covid-19 będą regularnie aktualizowane i przekazywane w strefach dostępu do wyciągów i punktach sprzedaży karnetów.
 • Komin wielofunkcyjny: Przy zakupie karnetu narciarskiego otrzymacie Państwo od nas bezpłatnie wielofunkcyjny szalik / komin, który może być stosowany maseczka zakrywająca usta i nos (FFP). Noszenie chusty filtrującej jest obowiązkowe w oznaczonych miejscach. (więcej informacji ponizej).
 • Zarządzanie gośćmi: Bez względu na obowiązujące przepisy prawne, strefy kolejkowe będą tak rozmieszczone, aby w miarę możliwości uniknąć grup osób stojących razem w bliskiej odległości.
 • Dezynfekcja rąk: W naszych kolejkach linowych oraz w restauracjach górskich zainstalowaliśmy dla Państwa wystarczającą ilość urządzeń do dezynfekcji rąk.

Kolejki linowe i skibusy

Ograniczona liczba osób: Zmniejszenie dopuszczalnej liczby osób w kabinach kolejek linowych i wyciągach krzesełkowych nie jest prawnie wymagane. Dozwolone pojemności nie będą jednak w pełni wykorzystane, jeśli liczba osób na pokładzie będzie odpowiednio niska. W kabinach kolejek linowych oraz podczas jazdy kolejkami linowymi i wyciągami krzesełkowymi obowiązkowe jest zasłanianie ust i nosa maseczką lub wielofunkcyjna chustą.

Dezynfekcja wszystkich kolejek linowych: Wszystkie kolejki linowe (Silvrettabahn A1, Pardatschgratbahn A2, Fimbabahn A3, Piz Val Gronda E5, Pardoramabahn F2, Twinliner L1, Pendelbahn L2) są przez nas dezynfekowane kilka razy dziennie. Stosujemy przy tym długotrwałą mgiełkę z drobnymi kropelkami, używając specjalnych urządzeń do zamgławiania na zimno. W ciągu jednej minuty eliminuje się w ten sposób 99,99% wirusów, bakterii i zarodników na czyszczonych powierzchniach. Składnik aktywny nie pozostawia żadnych pozostałości po użyciu, jest w 100% biodegradowalny, nietoksyczny, neutralny pod względem pH, a także przyjazny dla skóry i oczu.

Dezynfekcja wnętrz: W autobusach narciarskich, sklepach sportowych i przechowalniach narciarskich, punktach pierwszej pomocy na terenie narciarskim, ale także w naszych toaletach i windach, codziennie przeprowadzana jest dezynfekcja.. Również w tym przypadku stawiamy na dezynfekcję za pomocą wyżej wymienionych urządzeń do zamgławiania na zimno ULV.

Zastrzegamy sobie ograniczenie liczby osób które jednocześnie mogą przebywać w Silvretta Arena Ischgl/Samnaun. 

Restauracje górskie

Minimalne odległości: W restauracjach górskich zwracamy uwagę na minimalne odległości między stołami i miejscami siedzącymi, zgodnie z zaleceniami władz. Ponadto zainstalowaliśmy nowe przegrody w miejscach siedzących oraz dostosowaliśmy i rozszerzyliśmy środki higieny w strefach swobodnego przepływu.

Ograniczony dostęp: W celu zapewnienia odpowiedniego dystansu bezpieczeństwa, niezależnie od wykorzystania przepustowości, ograniczymy również wstęp do naszych lokali gastronomicznych na górze.

Cyfrowe karty menu: Wszystkie nasze jadłospisy są dostarczane w formie cyfrowej. Dostęp do nich można uzyskać za pomocą naszej aplikacji iSki Ischgl / mySamnaun App lub za pomocą kodu QR-Code bezpośrednio w restauracjach górskich i kabinach kolejki linowej w obiektach gastronomicznych.

Wydarzenia muzyczne: Oferty muzyczne w restauracjach i barach kolejek linowych będą udostępniane wyłącznie w formie tła muzycznego. Wieczory saneczkarskie będą się odbywały przy ścisłym przestrzeganiu obowiązujących przepisów bezpieczeństwa.

Czynności związane z czyszczeniem: Spółki Silvrettaseilbahn AG i Bergbahnen Samnaun AG celowo intensyfikują szereg działań porządkowych. Dotyczy to na przykład czyszczenia i/lub dezynfekcji stołów/barów w restauracjach górskich, jak również poręczy, klamek i instalacji sanitarnych. Zwiększyliśmy również częstotliwość czyszczenia filtrów w systemach wentylacyjnych. 

Personel

Covid-19-Test: Wszyscy pracownicy zostaną przetestowani na Covid-19 przed rozpoczęciem pracy po raz pierwszy. Dla tych, którzy mają kontakt z klientami, będą miały miejsce testy uzupełniające związane z okolicznościami, dzięki czemu będą dostępne bieżące możliwości testowania.

Personel, który ma kontakt z gośćmi (gastronomia, kolejka linowa i sekcje ratownicze) jest poinstruowany, aby nosić maseczki. Przed rozpoczęciem pracy, temperatura ciała wszystkich pracowników będzie codziennie sprawdzana.

Osoby cierpiące na dolegliwości zdrowotne mogą w każdej chwili skontaktować się z personelem firm obsługujących kolejki linowe. W tym celu mamy do dyspozycji wykwalifikowanych specjalistów ds. bezpieczeństwa COVID 19 

Wydarzenia

Ze względu na szczególną sytuację nie odbędzie się w tym roku TOP of THE MOUNTAIN - otwarcie w listopadzie. Mamy nadzieję, że koncerty TOM na Wielkanoc i finał sezonu będą kontynuowane, jeśli pozwolą na to prawne warunki i ogólna sytuacja zdrowotna. Podobnie postaramy się zorganizować wybrane wydarzenia, jak np. pokazy ski-demo szkoły narciarskiej. Bardziej szczegółowe informacje na ten temat zostaną ogłoszone w odpowiednim czasie.

Prosimy: zabieraj zawsze maseczkę / komin ze sobą  i używaj jej, gdy nie można zachować minimalnej wymaganej w danym przypadku odległości od innych osób. 

W tych miejscach obowiązkowe jest noszenie FFP (chusty wielofunkcyjnej, maski ochronnej,...):

 • w punkcie sprzedaży skipasów w kolejkach linowych,
 • w obszarze dostępu do wszystkich kolejek linowych (należy zwrócić uwagę na oznaczenia),
 • na stacji, w strefie wejścia/wyjścia oraz podczas jazdy kolejką linową, (gondola/wyciąg krzesełkowy, kolejka krzesełkowa, kolejka linowa),
 • podczas korzystania z przenośników (obszar ćwiczeniowy),
 • Skyfly,
 • w restauracjach górskich (noszenie FFP nie jest wymagane przy samych stołach),
 • przy korzystaniu z toalet,
 • w sklepie / wypożyczalni / przechowalni sprzętu,
 • w skibusie.