#
Skip to main content

Ischgl 2019/20: otwarcie sezonu z zespołem SEEED i dwoma nowymi kolejkami krzesełkowymi

Autor: |
Velilleck F1: Najszybsza kolejka krzesełkowa w Silvretta Arena (foto TVB Panzaun)

Na legendarnym koncercie otwarcia sezonu, Top of the Mountain Opening Concert, 30 listopada 2019 r. wystąpi kultowy zespół z Berlina, Seeed. Ośrodek narciarski będzie otwarty już od 28 listopada. Nowości w sezonie zimowym 2019/20: Velilleck F1 – najszybsza kolejka krzesełkowa w regionie narciarskim i Visnitz N2 - pierwsza 8-osobowa kolejka krzesełkowa typu D w Szwajcarii.

Począwszy od sezonu zimowego 2019/20, ośrodek narciarski w Ischgl wzbogaci się o dwie atrakcje: dzięki nowej wyprzęganej, 6-osobowej kolejce krzesełkowej Velilleck F1 entuzjaści sportów zimowych mogą dotrzeć do Pardatschgrat w sześć minut z prędkością sześciu metrów na sekundę. To czyni ją najszybszą kolejką krzesełkową w regionie narciarskim. Dodatkową atrakcją są oparcia krzesełek, które zostały ozdobione zdjęciami roślin z otaczających gór. Podgrzewana, wyprzęgana 8-osobowa kolejka krzesełkowa „Visnitz N2” jest pierwszą 8-osobową kolejką krzesełkową typu D w Szwajcarii. Przewozi miłośników sportów zimowych w około cztery i pół minuty od Alp Trida w kierunku Visnitzkopf na wysokości 2633 m n.p.m. Oparcia foteli ozdobione zostały zdjęciami dot. historii Samnaun. Od początku sezonu 28 listopada 2019 r. do końca sezonu 3 maja 2020 r. Silvretta Arena będzie utrzymywać w gotowości 45 obiektów i 239 kilometrów tras zjazdowych.

Koncertowe atrakcje w Ischgl

Koncertowa zima w Ischgl jest pełna ciekawych wydarzeń. Sezon zimowy zostanie otwarty w tym roku 30 listopada 2019 r. przez kultowy zespół z Berlina, Seeed, w ramach legendarnego koncertu Top of the Mountain Opening Concert. Począwszy od godz. 18:00, dziesięcioosobowy zespół na scenie pod gołym niebem na Silvrettaparkplatz zadba o mega atmosferę wykonując hity, takie jak Ding, Augenbling, Dickes B lub Dancehall Caballeros. Natomiast w ramach wielkanocnego koncertu Top of the Mountain Easter Concert w Ischgl zadebiutuje Sido. Koncert odbędzie się w samym sercu ośrodka narciarskiego, na słynnej na całym świecie scenie Idalp, na wysokości 2320 m n.p.m. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 13:00 12 kwietnia 2020 r. Główny wykonawca jubileuszowego, 25- letniego koncertu Top of the Mountain Closing Concert 2 maja 2020 r., zostanie ogłoszony w późniejszym terminie. Wszystkie informacje na temat gwiazd, koncertów i biletów są dostępne tutaj.

Velilleck F1: Najszybsza kolejka krzesełkowa w Silvretta Arena

W tym sezonie, dzięki budowie nowej kolejki Velilleckbahn entuzjaści sportów zimowych mogą cieszyć się spokojniejszą i bardziej komfortową jazdą na Pardatschgrat. Najszybsza kolejka krzesełkowa w ośrodku narciarskim zastępuje stary 2-osobowy wyciąg krzesełkowy, który został ostatecznie zdemontowany po 41 latach i przewiezieniu około 14 milionów pasażerów. Nowa, wyprzęgana, 6-osobowa kolejka krzesełkowa Velilleck F1 najnowszej generacji marki Doppelmayr, zwiększa dystans pokonywany przez stary wyciąg o 1353 metry. Nowa wydajność wynosi obecnie 2400 osób na godzinę. W kolejce o bardzo niskim poziomie hałasu i wibracji wszystko zostało zaprojektowane od nowa, zarówno bramki wejściowe, jak i komfortowa tapicerka foteli. Każde z miejsc siedzących jest wyjątkowo szerokie (52 centymetry) oraz ma ergonomiczny kształt i jest podgrzewane. Nowe fotele dysponują także ulepszoną barierką zabezpieczającą. Atrakcją są oparcia 79 krzesełek, które uszlachetnione zostały zdjęciami roślin z otaczających gór. Stacja dolna kolejki Velilleckbahn (2048 m n.p.m.) znajduje się podobnie jak w przypadku starej kolejki na stoku nr 7. Stamtąd kolejka Velilleck F1 po 16 podporach wwozi entuzjastów sportów zimowych w około sześć minut do stacji górnej kolejki na Pardatschgrat na wysokości 2620 m n.p.m., pokonując przy tym 572 metry wysokości. Szczegółowe informacje znajdą Państwo tutaj.

Visnitz N2: Pierwsza, 8-osobowa kolejka krzesełkowa typu D w Szwajcarii

Nowa, podgrzewana i wyprzęgana 8-osobowa kolejka krzesełkowa Visnitz N2 jest pierwszą 8-osobową kolejką krzesełkową typu D w Szwajcarii. Nowa kolejka najnowszej generacji firmy Doppelmayr zastąpi 4-osobową kolejkę krzesełkową Visnitz, która przez 25 lat przewiozła około 24 milionów pasażerów. Entuzjaści sportów zimowych mogą teraz wygodnie dotrzeć po 13 podporach, pokonując 372 metry wzniesienia terenu w około cztery i pół minuty z Alp Trida w kierunku Visnitzkopf na 2633 m. n.p.m.. W przypadku tej bardzo cichej kolejki o niskiej emisji wibracji pojedyncze fotele, których jest 67, są wyjątkowo szerokie (52 cm), mają ergonomiczny kształt i mogą być ogrzewane. Nowe fotele dysponują także ulepszoną barierką zabezpieczającą. Na ich fotelach widoczne są zdjęcia dot. historii Samnaun. Szczegółowe informacje znajdą Państwo tutaj.