Skip to main content

Freeride - kurs jazdy poza trasami.

Autor: |
Foto: A. Lejczak
Foto: A. Lejczak

Jak cieszyć się z szusu w białym puchu i budzić podziw innych narciarzy.

Zapraszamy na siedmio odcinkowy kurs emailowy.

Jak krok po kroku nauczyć się ujarzmić narty w głębokim śniegu, aby móc płynnie zjechać po pokrytym świeżym śniegiem stoku budząc podziw innych narciarzy.

Jak krok po kroku nauczyć się ujarzmić narty w głębokim śniegu, aby móc płynnie zjechać po pokrytym świeżym śniegiem stoku budząc podziw innych narciarzy.
Kiedy ostatnio widziałeś, jeżdżąc na nartach, piękny ślad zostawiony przez kogoś na odległym stoku pokrytym głębokim białym puchem?

Być może widziałeś też w telewizji film z narciarzami jadącymi w świeżym puchu, którzy szusowali płynnie, lekko, zostawiając za sobą równy warkocz śladów?

A może słyszałeś, jak inni narciarze głośno komentują widok jadących w głębokim śniegu, nie kryjąc przy tym głębokiego podziwu?

Czy pomyśłałeś wtedy – fajnie byłoby tak zjechać, ale to nie dla mnie?

Czy wiesz jaka to ogromna frajda szusować w obłokach śnieżnego puchu i zostawić za sobą piękną linię śladu swoich nart?

Czy też chciałbyś zjechać z miejsca skąd inni narciarze "przywiązani" do udeptanych tras nie zjeżdżają?

A może pragniesz kiedyś założyć pierwszy ślad na pokrytym świeżym śniegiem stoku?

To marzenia wielu miłośników białego szaleństwa.

Ty równiez możesz je zrealizować i dołączyć do elitarnego grona narciarzy, którzy czerpią z jazdy prawdziwą przyjemność!

Pomogą Ci w tym wskazówki zawarte w darmowym kursie „Jak ujarzmić narty w głębokim śniegu”.

Pomyślisz pewnie: „jeszcze nikt nie nauczył się jeździć na nartach studiując teorię” - i masz rację.

Moje rady pomogą Ci trenować i nauczyć się jeździć na nartach w głębokim śniegu.

Kiedy już skończysz trening przeprowadzony według moich wskazówek, też bedziesz mógł zostawić piękny ślad na stoku, budząc podziw oglądających Cię z daleka innych narciarzy.

  1. Na początek dobra wiadomość: jazdy w świeżym, głębokim śniegu możesz się nauczyć. Trzeba tylko spróbować.
  2. Czytając darmowy kurs „Jak ujarzmić narty w głębokim śniegu” poznasz mało znane techniczne sztuczki, które umożliwiają płynną jazdę w śnieżnym puchu.
  3. Będziesz mógł zastosować moje porady, doskonaląc swoją technikę jazdy na nartach.
  4. Zrozumiesz dlaczego niektórym udaje się płynnie skręcać w głębokim puchu.
  5. Skutecznie unikniesz podstawowych błedów jakie popełniają niewtajemniczeni narciarze, próbując zjechać w świeżym śniegu.
  6. Dowiesz się jak radzić sobie na coraz trudniejszych stokach.
  7. Odkryjesz jak radzić sobie z różnymi gatunkami śniegu.
  8. Dowiesz się, jaki sprzęt ułatatwia jazdę poza przygotowanymi trasami.

Tylko pomyśl
przez kolejne 7 dni będę Twoim osobistym trenerem i krok po kroku przekażę Ci sekrety płynnej jazdy w głębokim śniegu.

Co musisz zrobić?
Na początek poświęć 30 sekund, przejdź na stronę podaną w linku "Zapisz się na kurs" (na końcu artykułu) i wypełnij  formularz zgłoszeniowy, a już w ciągu kilkunastu minut odkryjesz pierwsze tajniki udanego szusu w śnieżnym puchu.

W jaki sposób?
Otrzymasz na swój adres e-mail pierwszą lekcję darmowego kursu „Jak ujarzmić narty w głębokim śniegu”.

Pamietaj!
Szanuję Twoją prywatność, nikomu nie udostepnię Twojego adresu. W każdej chwili możesz się wypisać z listy adresowej.

Autor sam o sobie:

Moją pasją są góry.
Stworzyłem Alpio i alpio.pl aby pomóc Ci znaleźć drogę do osiągnięcia zadowolenia w górskiej działalności. Chciałbym podzielić sie z Tobą swoją wiedzą i doświadczeniem. Chciałbym też zaproponować Ci wspólne wyprawy górskie abyśmy razem mogli zdobyć Twoje wymarzone szczyty, skalne ściany, lub zjechać na nartach z dala od udeptanych tras, gdzieś w sercu gór.

Mam to szczęście, że mogę łączyć swoją pasję z pracą zawodową. Jestem przewodnkiem wysokogórskim z międzynarodową licencją ivbv/uiagm/ifmga1 . Do pracy chodzę w Tatry, Alpy i inne góry na całym świecie. Wcześniej byłem zawodowym ratownikiem w Tatrach, jeszcze wcześniej (to już ponad 17 lat temu) zacząłem się wspinać i ścigać w zawodach skialpinistyczny. I tak mi zostało. Góry są moją pasją. Chcę przekazywać górskiego bakcyla innym. Na tym polega moja praca – prowadzę ludzi w górach tak, aby mieli z tego stysfakcję i mogli realizować swoją pasję. Moje wyprawy są kameralne i przebiegają w przyjacielskiej atmosferze.

Andrzej Lejczak

1 IVBV/UIAGM/IFMGA
Międzynarodowa Unia Związków Przewodników Górskich
Założona została w 1965 roku w Zermatt w Szwajcarii, przez przedstawicieli przewodników z Włoch, Francji, Szwajcarii i Austrii w celu ujednolicenia standardów technicznych, szkoleniowych i prawnych, dotyczących wykonywania zawodu przewodnika górskiego. Założeniem działalności Unii jest ciągłe podnoszenie kwalifikacji przewodników, umożliwienie wykonywania zawodu we wszystkich krajach członkowskich na podstawie międzynarodowej licencji oraz udzielanie wszelkiej pomocy członkom organizacji. IVBV/UIAGM/IFMGA powołało w 1988 roku Europejską Komisję Przewodnicką przy Unii Europejskiej w celu budowy wspólnych norm dla zawodu przewodnika. Owocem jej prac był dokument " Eurpean Platform of the IVBV/UIAGM/IFMGA " podpisany przez kraje UE w 1990. W roku 2001 członkiem Międzynarodowej Unii Związków Przewodników Górskich jest 19 krajów ( w tym także Polska) a zasady jej działalności zawiera dokument "Standard of the IFMGA" podpisany przez kraje członkowskie w 2000 roku.
We wszystkich górach świata pracuje kilka tysięcy przewodników, doskonale wyszkolonych fachowców, członków IVBV/UIAGM/IFMGA.

Swoją wiedzę przekazję przyszłym kolegom po fachu. Jestem w zespole szkoleniowym PSPW 2 .

2 Polskie Stowarzyszenie Przewodników Wysokogórskich
jest organizacją założoną w 1996 roku zrzeszającą osoby zajmujące się przewodnictwem technicznym w terenie o charakterze wysokogórskim. Celem stowarzyszenia jest szkolenie i dostosowanie kwalifikacji polskich przewodników do poziomu standardów międzynarodowych. PSPW w październiku 1996 zostało przyjęte jako członek kandydat do Międzynarodowej Unii Związków Przewodników Górskich IVBV/UIAGM/IFMGA . Po czteroletnim cyklu intensywnych szkoleń i egzaminów pod nadzorem międzynarodowych ekspertów, Polska została przyjęta jako pełnoprawny członek IVBV/UIAGM/IFMGA . Stało się to 25 listopada 2000 roku. Instruktorzy PSPW otrzymali międzynarodowe licencje przewodnickie, dające prawo do pracy jako przewodnik we wszystkich krajach członkowskich Międzynarodowej Unii. PSPW wraz ze swym zespołem szkoleniowym nabyło prawo szkolenia i nadawania międzynarodowych licencji polskim przewodnikom. Równocześnie ze staraniami na forum międzynarodowym, PSPW zabiega o dostosowanie polskiego prawa dotyczącego pracy przewodników wysokogórskich do norm obowiązujących w Unii Europejskiej.

Foto: A. Lejczak Foto: A. Lejczak
Foto: A. Lejczak Foto: A. Lejczak
Foto: A. Lejczak Foto: A. Lejczak
Foto: A. Lejczak Foto: A. Lejczak
Foto: A. Lejczak Foto: A. Lejczak
Foto: A. Lejczak Foto: A. Lejczak