Skip to main content

Finał Pucharu Europy w narciarstwie alpejskim ON.

Autor: |

10 kwietnia z ostatnich w tym sezonie zawodów narciarskich powróciła reprezentacja Polski narciarzy alpejczykow.

W austriackim Achenkirch uczestniczyli w finale Pucharu Europy. W klasyfikacji ogólnej Pucharu ( 66 startujących narciarzy w pozycji stojącej) - Andrzej Szczęsny -"Start" Poznań- zajął 12 miejsce , Łukasz Szeliga -"Start" Bielsko-Biała - miejsce 14, debiutujący w reprezentacji Bogdan Mirski -"Start" Katowice) - miejsce 34. Jarosław Rola -"Start" Poznań - zajął miejsce 20 wśród 72 narciarzy startujących w pozycji siedzącej. W konfrontacji z narciarzami z krajów alpejskich to całkiem solidne pozycje . Cała czwórka zdobyła minima punktów FISm kwalifijkujące do Zimowych Igrzysk Paraolimpijskich TURYN'2006.