# x
Skip to main content

Czy początkujący narciarz może uniknąć kontuzji?

źródło: Narty.pl

Sporty zimowe zdobywają uznanie za ich ekstremalny charakter, adrenalinę, ciekawe przeżycia. Narciarstwo, szczególnie wśród osób początkujących bywa wysoce ryzykowne pod względem wystąpienia kontuzji. Jak zminimalizować wypadki i co zrobić, aby po ich wystąpieniu odzyskać pieniądze za cierpienia? Artykuł wyjaśnia te sprawy wszystkim fanom zimowego szaleństwa.

Przed Tobą dziesięć kluczowych porad dotyczących unikania narciarskich kontuzji:

  • Wzmocnij swoją kondycję przed wyruszeniem na stok.

Ludzie myślą w wielu przypadkach błędnie, że mają identyczną formę przez cały rok. Nic bardziej mylnego. Musisz trenować cały czas, aby w sezonie jesienno-zimowym poszaleć na nartach.

  • Wynajmij instruktora narciarstwa, który przećwiczy z Tobą pozorowane upadki i wyjaśni krytyczne zagrożenia.

Dobry instruktor jest kluczową pomocą dla początkujących i odświeżeniem dla starych wyjadaczy. Lepiej zapłacić trochę pieniędzy i mieć pewność po przejściu podstawowego szkolenia.

  • Zainwestuj w termoaktywny, wzmocniony kombinezon narciarski.

W razie wypadku kombinezon lub inne formy ubrania amortyzują kontuzję. Dołącz do tego kask, szczelne gogle, wygodne buty, rękawiczki, dokładnie zapięcie. Niestety, to spory wydatek.

  • Poruszaj się po stoku w różnych kombinacjach, aby nie nadwyrężyć jednej pozycji ciała.

Najlepiej, abyś nie przyzwyczajał się tylko do jednej pozycji jazdy. Zmieniaj styl od czasu do czasu, bo to odświeża koncentrację.

  • Rób rozgrzewkę przed wyjściem na narty ze szczególnym uwzględnieniem rozciągania mięśni.

Rozciągnięcie ciało przygotowane do wysiłku lepiej wytrzymuje obciążenia. Zmniejszasz automatycznie ryzyko złamań.

<content>19112</content>

Ponadto: skoncentruj się na samej przyjemności z jazdy i nie bierz ze sobą telefonu, mp3, komputera, o który będziesz się niepotrzebnie martwić. Nie rywalizuj na stoku z osobami, których nie znasz. Nie pij przed jazdą na nartach alkoholu. W razie nadchodzącego wypadku ugnij kolana i przyjmij pozycję, zbliżoną do embrionalnej. Bądź zrelaksowany.

Wypadki jednak chodzą po ludziach, dlatego zainwestuj w ubezpieczenie zdrowotne Signal Iduna - najlepszej marki dla narciarzy i sportowców.

Ubezpieczenie zdrowotne wykupione odpowiednio wcześniej u prywatnego ubezpieczyciela zapewni błyskawicznie odszkodowanie w razie wpadki na stoku. Kontuzji unikniesz też przez wykształcenie optymalnych umiejętności jazdy na nartach i zakup solidnego sprzętu, np. pełnych kombinezonów z właściwościami amortyzującymi upadki.

Dodaj komentarz