# x
Skip to main content

Carolina Medical Center - klinika ortopedii i medycyny sportowej

Autor: |
Carolina Medical Center
Carolina Medical Center
Carolina Medical Center

Carolina Medical Center to jedna z największych i najnowocześniejszych prywatnych klinik ortopedii i medycyny sportowej w Europie.
W Carolina Medical Center zapewniamy kompleksową opiekę nad sportowcami, od diagnostyki funkcjonalnej, poprzez najwyższej klasy zaplecze diagnostyczne (USG, Rtg, MRI, CT), aż po pełne spektrum wykonywanych tu zabiegów chirurgicznych, rehabilitację oraz programy profilaktyczne i przygotowanie motoryczne zarówno sportowców wyczynowych jak i osób uprawiających sport rekreacyjnie.
Od lat kompleksową opieką obejmujemy najwybitniejszych polskich sportowców, w tym olimpijczyków, związki i kluby sportowe. Nasi lekarze i fizjoterapeuci zapewniali opiekę medyczną w trakcie ostatnich kilku Igrzysk Olimpijskich (m.in. Ateny 2004, Turyn 2006, Pekin 2008), tworzyli Komisję Medyczną PKOl, są doradcami w zakresie Diagnostyki Obrazowej UEFA Champions League, są członkami Komisji Medycznej PZPN i wielu innych.
Znalazło to swój wyraz w umowie, którą Polski Komitet Olimpijski zawarł z naszą kliniką na okres przygotowań i trwania Igrzysk Olimpijskich Londyn 2012 oraz Soczi 2014.

ZIMOWY OSTRY DYŻUR  ORTOPEDYCZNO - URAZOWY w Carolina Medical Center!


Wiele urazów, do których dochodzi w okresie zimy wymaga bardzo szybkiej interwencji i leczenia, gdyż w przeciwnym razie może  dojść do poważnych komplikacji. W ramach Ostrego Dyżuru ortopedyczno-urazowego zapewniamy natychmiastową pomoc, opiekę pacjentom po urazach ortopedycznych (takich jak: złamania, zwichnięcia, skręcenia, stłuczenia i wiele innych) zarówno dorosłym jak i dzieciom

Każdy Pacjent będzie szybko i dokładnie zbadany przez lekarza mającego doświadczenie w leczeniu urazów. Gwarantujemy również możliwość wykonania pełnej diagnostyki w ciągu max. 24 godzin, a w tym: zdjęć Rtg, badania USG, rezonansu magnetycznego czy tomografii komputerowej. Nasze badania znane są ze swojej wysokiej jakości!

W Carolina Medical Center pracują specjaliści z wielu dziedzin i w razie konieczności np. u osób starszych czy przewlekle chorych zapewniamy wszelkie niezbędne konsultacje, w tym np. internistyczne. Dzięki temu znacznie poprawiamy bezpieczeństwo Pacjenta.  

24 godziny na dobę / 7 dni w tygodniu

Oferujemy możliwość dostępu do najnowocześniejszych  i najmniej inwazyjnych metod leczenia.

Jeśli konieczne jest unieruchomienie zapewnimy lekkie gipsy (dla dzieci mamy gipsy we wszystkich kolorach tęczy), materiały termoplastyczne umożliwiające nawet swobodne umycie się, czy wygodne i lekkie, zapinane na rzepy ortezy – wszystko to dostępne “od ręki”, na miejscu. Nigdy więcej ciężkich i brudzących gipsów!

Nie umiesz chodzić o kulach? Nie ma problemu – nasz Zespół wykwalifikowanych fizjoterapeutów nauczy Cię jak sobie poradzić w czynnościach dnia codziennego (np. chodzenie o kulach po schodach, poruszanie się po domu itd.)

Natomiast w przypadku konieczności jakiejkolwiek interwencji medycznej (np. zeszycie rany, nastawienie złamania) dbamy przede wszystkich o komfort Pacjenta! Stosujemy wszelkie środki, aby wyeliminować dolegliwości bólowe Pacjenta w trakcie zabiegu. Pacjent jest dla nas najważniejszy!

W przypadku konieczności leczenia operacyjnego oferujemy możliwość wykonania go nawet tego samego lub następnego dnia, w zależności od stanu Pacjenta. Stosujemy najnowocześniejsze metody operacyjne, zapewniające jak najszybszy powrót do pełnej sprawności.

Dodaj komentarz