#
Skip to main content

Austria zakazuje używania przyłbic.

Autor: |
Przyłbice nie chronią (fot. engin akyurt z Unsplash)

Ważna informacja dotarła do nas dziś z Austrii. Kurier.at donosi o nowym projekcie rozporządzenia dotyczącego między innymi zasad zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej.

W projekcie nowego rozporządzenia austriacki rząd zamierza zakazać stosowania przyłbic. W Austrii w wielu miejscach konieczne jest zasłanianie ust i nosa, zgodnie z nowym rozporządzeniem przyłbice nie będą uznawane za ochronę.

Naukowcy już od jakiegoś czasu informowali o niewielkiej skuteczności przyłbic, według badaczy przyłbice nie chronią otoczenia przed wydychanym aerozolem, który w przypadku osób zakażonych zawiera wirusy. Rozporządzenie ma wejść w życie w najbliższych dniach.

Więcej informacji o zasadach bezpieczeństwa:

Po wejściu z życie nowego rozporządzenia wszędzie tam, gdzie maski są obowiązkowe w Austrii, przyłbice nie będą uznawane za skuteczny sposób zabezpieczenia.

  • Jadąc do Austrii na narty, pamiętaj o zabraniu maseczek.

Końcówka października i początek listopada do dla wielu polskich narciarzy termin pierwszych szusów na lodowcach. Narty na lodowcu w Austrii to najbardziej popularny w Polsce sposób na wczesne rozpoczęcie sezonu zimowego