#
Skip to main content

Świąteczne narty w Drei Zinnen

Autor: |
Boże Narodzenie w Drei Zinnen (foto: Manuel Kottersteger)

Sezon narciarski trwa tu zazwyczaj od pierwszych dni grudnia do połowy kwietnia, gdy początki zimy są mało śnieżne wydajne systemy naśnieżania na tutejszych stokach pozwalają na naśnieżenie stoków w kilka dni. Tu nie grożą Ci drogi narciarzu bezśnieżne święta Bożego Narodzenia.

Boże Narodzenie w Drei Zinnen (foto: Manuel Kottersteger)
Boże Narodzenie w Drei Zinnen (foto: Manuel Kottersteger)
Stado reniferów w Drei Zinnen (foto: Manuel Kottersteger)
Stado reniferów w Drei Zinnen (foto: Manuel Kottersteger)
Poczta Św. Mikołaja  w Drei Zinnen (foto: Manuel Kottersteger)
Poczta Św. Mikołaja w Drei Zinnen (foto: Manuel Kottersteger)
Boże Narodzenie w Drei Zinnen (foto: Armin Huber)
Boże Narodzenie w Drei Zinnen (foto: Armin Huber)

W tym roku okres świąteczny rozpoczął się 1 grudnia i potrwa aż do 6 stycznia -  w tym czasie goście, w tym Ty, będą mieli okazję poznać południowo tyrolskie zwyczaje i dania świąteczne w jednym z 14 schronisk górskich. Specjalne świąteczne menu w wielu z nich powstało na bazie przepisów znanych szefów kuchni w tym posiadaczy gwiazdek Michelin. Jednym z nich jest Chris, urodzony w Południowym Tyrolu mistrz kuchni nagrodzony gwiazdką Michelin`a, który mimo, że gotował w wielu słynnych europejskich restauracjach zawsze wraca do rodzinnych stron, produktów i dań.

<content>43787</content>

Narciarskie Boże Narodzenie jest dla Chrisa czymś specjalnym, jego specjalne menu oparte jest na wspomnieniach z dzieciństwa, stara się odtworzyć smaki których korzenie sięgają dań przygotowywanych przez pokolenie babci i dziadków. Tegoroczne menu może wielu zaskoczyć nietypowymi jak na górskie schroniska daniami – warto przyjechać i posmakować.

Drei Zinnen nie zapomni również o najmłodszych, w okresie świątecznym mogą oni liczyć na wiele atrakcji. Jedną z nich będzie zapewne „Świąteczny Urząd Pocztowy na 2000 metrów w którym dzieci będą mogły wysłać swoje „zamówienie na prezenty” bezpośrednio do Świętego Mikołaja. Kolejną atrakcją dla najmłodszych jest czekający na nich na górnej stacji Croda Rosa Rudi Czerwononosy Renifer z którym można sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie. Nie jest to jedyne miejsce w którym można spotkać renifery, 3 Zinnen to jedyny ośrodek alpejski z własnym stadem reniferów.

<content>19112</content>

Dla dorosłych mamy jeszcze jedną dobrą informację, świąteczna oferta w tym roku obejmuje również upusty cenowe, cztery dni pobytu w cenie trzech, lub 8 w cenie 6 oraz specjalne ceny w wypożyczalniach sprzętu i szkółkach narciarskich