# x
Skip to main content

Allegro startuje z nowym serwisem

Allegro startuje z nowym serwisem (źródło: mat. prasowe)

Jeden z największych polskich portali aukcyjnych uruchamia nowy serwis. Od niedawna sprzedawcy mogą wystawiać swoje przedmioty na Allegro Lokalnie. Czym jest nowy serwis i jakie są różnice między nim a klasycznym Allegro?

  1. Co będzie możliwe na Allegro Lokalnie?
  2. Jakie różnice w porównaniu z tradycyjnym Allegro?

Rynek e-commerce w Polsce każdego roku powiększa się, a na zakupy przez internet wydajemy coraz więcej. W ostatnich latach poza największymi portalami aukcyjnymi, prym wiodą także lokalne marketplace, czyli możliwość taniego wystawiania przedmiotów w lokalnej społeczności. Sukces chociażby facebookowych grup, zmotywował do działania Allegro, które ruszyło z serwisem Allegro Lokalnie.

Co będzie możliwe na Allegro Lokalnie?

Głównym magnesem klientów Allegro Lokalnie ma być możliwość darmowego wystawiania przedmiotów. Szybki, znany już wszystkim interfejs ma połączyć się z  błyskawicznym wystawianiem przedmiotów, które mogą trafić do nabywców w najbliższej okolicy. W przeciwieństwie do sprzedaży np. na facebookowych grupach, Allegro Lokalnie oferuje znany system bezpiecznych transakcji, który przez lata zdobył duże zaufanie zarówno sprzedawców, jak i kupujących. Wśród innych nowości otwartego niedawno serwisu wyróżnić należy również możliwość dodania aż piętnastu zdjęć przy wystawianiu przedmiotu. Co więcej, można je dodawać jednoczęsnie, zamiast jak dotąd - po kolei. Widoczne będą też informacje o liczbie licytujących, dzięki czemu będzie wiadomo, jakim powodzeniem cieszy się dany przedmiot. Allegro Lokalnie oferuje też podpowiadanie adresu dostawy przy zakupie.

Jakie różnice w porównaniu z tradycyjnym Allegro?

Na Allegro funkcjonuje coraz większa liczba przedsiębiorców, którzy wykorzystują platformę prawie jako własny sklep internetowy. Tymczasem Allegro Lokalnie ma być dedykowane klientom indywidualnym, którzy od czasu do czasu wystawiają na sprzedaż niepotrzebne przedmioty. Nowy serwis przeznaczony jest zatem dla kont "niefirmowych", które w ten sposób mogą wystawiać przedmioty bezpłatnie. Kolejną różnicą jest możliwość wystawiania przedmiotów bezpłatnie. Oddawanie rzeczy za darmo było dotąd niemożliwe na tradycyjnym Allegro i tak pozostanie. Nowy serwis będzie to jednak umożliwiał. Formularz wystawiania na Allegro Lokalnie będzie uproszczony, co również jest ukłonem w stronę niebiznesowych użytkowników. Posiadając konto firmowe na Allegro.pl, nie ma limitu przedmiotów, które można wystawić. Na Allegro Lokalnie istnieje takie ograniczenie - jest maksymalnie 200 przedmiotów, z czego 10 aktywnych. Kontakt na linii sprzedawca-nabywca na Allegro Lokalnie odbywa się na czacie. Nowy serwis nie ma możliwości ofert Allegro Smart ani wystawiania ocen sprzedaży.

Dodaj komentarz