# x
Skip to main content

9 - Światowy Dzień Śniegu w Zakopanem

Autor: ZCK |

Weekend 18-19 stycznia 2020 zapowiada się iście rodzinnie! 19 stycznia 2020 już po raz dziewiąty świętować będziemy Światowy Dzień Śniegu w Zakopanem - FIS World Snow Day.

WORLD SNOW DAY, czyli Światowy Dzień Śniegu, jest częścią Kampanii Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS), zatytułowanej "Bring Children to the Snow", mającej na celu promowanie nie tylko zabawy na śniegu, ale również edukacji związanej ze śniegiem.  Jest to niezwykły dzień podczas którego nasi najmłodsi mogą brać udział w różnego rodzaju zawodach, aktywnościach sportowych, odwiedzać stoiska naukowe oraz po prostu radośnie się bawić.

W tym roku zmieniamy nieco formułę i stawiamy na zabawy i zawody rodzinne! Chcemy zachęcić do udziału nie tylko najmłodszych, ale także ich starsze rodzeństwo, rodziców, a nawet dziadków. Wiemy, jak ważne jest wspólne spędzanie czasu oraz dobra zabawa, ale mamy też świadomość znaczenia aktywności sportowej w naszym życiu.

Poprzez organizowane konkurencje sportowe chcemy, aby nasi najmłodsi uczestnicy zachęcili swoich rodziców do udziału w zabawie, ale także, aby to rodzicie mobilizowali swoje dzieci do wspólnej aktywności. Tym samym chcemy zainaugurować program SportLOVE Rodziny w Zakopanem, którego głównym celem będzie zachęcanie do wspólnego spędzania czasu na aktywności sportowej najmłodszych wraz ze starszymi członkami rodziny.

Partnerem medialnym wydarzenia jest Polskie Radio Program Pierwszy, partner sezonu zimowego w Zakopanem, patronat honorowy nad wydarzeniem objęło TVP ABC, kanał tematyczny dla dzieci cieszący się największą oglądalnością.

W 2020 roku naszym słodkim partnerem będzie także firma Wawel, dzięki czemu wszyscy wyczerpani zawodami i innymi aktywnościami uczestnicy, będą mogli zrelaksować się i poczuć się dobrze w  interaktywnej ciężarówce Wawel Truck. Ciężarówka Wawel Truck towarzyszyć nam będzie zarówno w sobotę, jak i podczas niedzielnych obchodów World Snow Day.

Sponsorami nagród w zawodach sportowych są firmy ATOMIC, ALPIN SPORT i marka 4F, bez których pomocy nie mielibyśmy tak atrakcyjnych wygranych!

 

Wszystkie szczegóły imprezy pojawiać się będą na stronie www.zakopane.pl oraz na facebooku https://www.facebook.com/WorldSnowDayZakopane/ 

 

 

Dodaj komentarz