# x
Skip to main content

Paweł Palichleb najlepszym freeridowcem!

utworzony przez Get PR | |   Newsy z Polski
(źródło: T.Gola / fikcja.pl)

Paweł Palichleb, Team Rider Rossignola, okazał się najlepszym narciarzem pozatrasowym, wygrał Polish Freeride Open w austriackim Opens external link in new windowHeiligenblut.

Zawody Polish Freeride Open odbyły się po raz drugi. Ta jedyna polska impreza freeride’owa przyciągnęła w tym roku najlepszych zawodników i zawodniczki z Polski, Austrii, Finlandii i Czech.

Polish Freeride Open w austriackiej Karyntii okazały się dla mnie ogromnie pozytywnym zaskoczeniem. Wyjeżdżając z Polski nie spodziewałem się tak dobrego wyniku, myślałem po prostu o dobrej zabawie. Podczas mojego przejazdu skoczyłem dwa dropy, których nikt nie dołożył do swojej linii, być może dzięki temu sędziowie uznali mój przejazd za najbardziej kreatywny i ocenili go najwyższymi notami.” – komentuje Paweł Palichleb

Wyniki zawodów oraz szczegółowe informacje o imprezie dostępne na www.freerideopen.pl

Paweł Palichleb – ur. 1992 roku w Opens external link in new windowKrakowie. Jego specjalnością jest freeskiing -  narciarstwo polegające na „skakaniu” na skoczniach i wykonywaniu w powietrzu ewolucji (trików) takich jak: obroty, salta, graby (chwyty za nartę w locie) oraz na ślizganiu się po poręczach (railach) i boksach - podobnie do tricków wykonywanych w snowboardzie. Jak sam przyznaje, najbardziej lubi jeździć w parku i na railach. Początkowo próbował swoich sił w konkurencjach technicznych – w  slalomie i gigancie. Jednak dopiero uprawianie freeskiingu dało mu prawdziwe poczucie satysfakcji.

<content>19112</content>

Swoje pierwsze poważne zawody wygrał w 2008 roku – Movement Young Blood Contest na Gubałówce – imprezie mającej na celu promowanie młodych zawodników. W 2010 roku,  jako jeden z trójki Polaków wystartował  w prestiżowych zawodach The North Face Ski Challenge. Jest to ogólnoeuropejski cykl imprez narciarskich skierowanych do młodych zawodników jeżdżących zarówno w snowparkach, jak i poza trasami. Poza tym wielokrotnie stawał na podium polskich zawodów freeskiingowch. W 2012r. zajął trzecie miejsce w Polish Freeskiing Open.

Sezon 2010/2011:

  • 2 miejsce Zero Gravity Night Session w Szwajcarii Saas Fee
  • 1 miejsce. Big Air Bag Mobilne Stop Cafe, Białka Tatrzańska
  • 2 miejsce Coalition City Jam Bielsko-Biała

Dodaj komentarz