#
Skip to main content

Gdzie na narty późną wiosną i latem 2021 roku?

Autor: |

Wiele ośrodków na lodowcach planuje wydłużenie sezonu wiosennego. Po lockdownie, obostrzeniach w podróżowaniu i innych zakazach w krajach alpejskich zaczyna się normalizować sytuacja w turystyce. Jak będą wyglądać najbliższe tygodnie na lodowcach? Zebraliśmy dla Was dostępne na dziś (24 05 2021) informacje.

Wiosenne narty na włoskich lodowcach

Cervinia - Dolina Aosty wraca do strefy żółtej i zgodnie z przepisami obowiązującymi we Włoszech wyciągi narciarskie będą mogły ponownie ruszyć od środy 26 maja. Otwarte wyciągi będą działać z 100% obłożeniem, gondole z 50%. Sezon wiosenny potrwa do 11 czerwca.

Francja - letnie narty na lodowcu

Les 2 Alpes – sezon wiosenny rozpocznie się w sobotę 29 maja i potrwa do 19 czerwca. Wyciągi na lodowcu czynne będą w godzinach 7:30 do 12:30.

Tignes – sezon letni rozpocznie się 19 czerwca i potrwa do końca lipca. UWAGA: zła wiadomość dla miłośników snowparków. Snowpark na lodowcu w Tignes będzie nieczynny.

Val d`Isere – sezon letni potrwa miesiąc, rozpocznie się 12 czerwca i zakończy 11 lipca. Wyciągi czynne będą od 7:15.

Austria - narty na lodowcu

Hintertux Jedyny całoroczny ośrodek w Austrii – sezon letni potrwa do 8 października 2021 roku

Kitzsteinhorn – sezon wiosenno letni planowo ma zakończyć się 24 lipca 2021 roku. Godziny otwarcia wyciągów w sezonie letnim będą zależały od warunków pogodowych.

Moltaler Gletcher – jedyny lodowiec w Karyntii czynny będzie do 30 czerwca 2021 roku. W maju wyciągi działają od 8:00 do 16:00.

Więcej na ten temat:

Kaunertal – na lodowcu można jeździć na nartach, nie mamy informacji kiedy zakończy się sezon wiosenny.