Skip to main content
umpa

Czechy: ośrodki narciarskie rozpoczną sezon 18 grudnia

Malá Úpa
Malá Úpa

Mamy dla Was najnowsze wieści z Republiki Czeskiej. Sezon narciarski rusza 18 grudnia 2020.

Znamy odpowiedzi na najważniejsze pytania:

  • Na jakich zasadach będą działały wyciągi narciarskie?
  • Od kiedy czynne będą hotele?
  • Jak będzie można kupić jedzenie na stoku?

 

W dużym skrócie:

  • na terenie Republiki Czeskiej od piątku 18 grudnia narciarze będą mogli korzystać ze stoków bez możliwości korzystania z usług noclegowych.
  • Wjazd na teren Republiki Czeskiej tylko z negatywnym wynikiem testu PCR, nie starszym niż 72 godziny.
  • Na drogach dojazdowych od granicy do ośrodków narciarskich, oraz na parkingach policja będzie przeprowadzała wyrywkowe kontrole.
  • godzina policyjna od 23:00 do 5:00

Jak będą funkcjonowały hotele?

Z powodu powrotu IV stopnia zagrożenia epidemiologicznego hotele zostaną w piątek 18 grudnia ponownie zamknięte.

Czy restauracje będą otwarte w ośrodkach i hotelach?

Podobnie jak hotele, restauracje zostaną ponownie zamknięte 18 grudnia

Jakie są obostrzenia dotyczące gastronomii na stokach?

Nie mamy potwierdzonych informacji, możemy przypuszczać, że obiekty gastronomiczne na stokach będą mogły sprzedawać posiłki i napoje tylko na wynos.

Czy można kupić skipassy na miejscu?

Tak. Sprzedaż na miejscu w kasie prowadzona jest z zachowaniem środków bezpieczeństwa – funkcjonują oddzielne punkty sprzedaży, w których obsługa przestrzegać będzie odstępów co najmniej dwa metry między klientami. Odstępy będą odpowiednio oznaczone. Zalecamy płatności zbliżeniowe. Mimo funkcjonujących kas na miejscu zalecamy wcześniejszy zakup skipassów on-line. - Zasady mogą ulec zmianie

Czy jadąc do Czech na narty są potrzebne testy koronawirusowe?

Narciarze z zagranicy muszą posiadać przy sobie negatywny wynik testu COVID-19 wykonanego w ciągu ostatnich 72 godzin.

 

W jaki sposób będą funkcjonowały kompleksy narciarskie? Czy będą obowiązywały limity na stokach, w gondolkach, kolejkach do wyciągów?

Wyciągi na czeskich stokach ruszają 18 grudnia. W otwartych kolejkach, na wyciągach, a także w kabinach kolejek linowych obowiązuje zasłanianie nosa i ust. Kabiny kolejek będą codziennie wielokrotnie czyszczone, dezynfekowane oraz wentylowane. Nie można korzystać z osłon w kanapach.

Piktogramy i przepisy dla pasażerów zostaną umieszczone w dobrze widocznych miejscach (przy kasach, wyświetlaczach, korytarzach itp.). Udzielanie dodatkowych informacji i nadzór nad przestrzeganiem przepisów oraz sprawnym wsiadaniem i wysiadaniem pasażerów zapewni administrator obiektu.

Wszyscy pracownicy środków transportu narciarzy zostaną wyposażeni w środki ochrony indywidualnej - maseczki, rękawice. Pracownicy będą nadzorować przebieg transportu narciarzy z wydzielonego stanowiska. W miejscu wsiadania na wyciąg będzie przebywać wyłącznie personel kierujący ruchem pasażerów. Nie będzie miał bezpośredniego kontaktu z pasażerami, z wyjątkiem niezbędnych sytuacji związanych z bezpieczeństwem.

 

 

 

Ciąg dalszy pod galerią
Malá Úpa Malá Úpa

8 zasad narciarstwa w czasach COVID-19 w Czechach