#
Skip to main content

Przecieki z Włoch nie są optymistyczne. Rząd w Rzymie planuje zamknięcie ośrodków w okresie świątecznym.

Autor: |

Premier Włoch Conte mówi "nie" dla narciarstwa i wakacji narciarskich i stara się przekonać swoich europejskich partnerów, by nie planować wyjazdów narciarskich.

Aktualizacje na końcu!

Wiele włoskich ośrodków narciarskich planuje rozpoczęcie sezonu zimowego 8 grudnia 2020 roku, w wielu ośrodkach rozpoczęto już naśnieżanie stoków. Autonomiczne prowincje Południowy Tyrol i Trentino nadal wierzą, że sezon narciarski się odbędzie. Niestety odmienne wieści dochodzą z Rzymu.

Dzisiejsza La Reppublica publikuje nieoficjalne informacje ze sfer rządowych: „żadnych świąt Bożego Narodzenia ani wakacji narciarskich. Stoki narciarskie pozostaną zamknięte".

Palazzo Chigi (siedziba rządu) potwierdza: "Badamy inicjatywę na szczeblu europejskim mającą na celu zapobieganie urlopom narciarskim". Dlatego też, aby przewidzieć i przeciwdziałać trzeciej fali, Włochy wybierają twardą linię na ten koniec 2020 roku.

Niewiadome:

  • Nie wiemy, czy decyzje włoskiego rządu dotyczą tylko okresu Świąt Bożego Narodzenia, czy również przyjazdów w okresie późniejszym
  • Nie jest znane zdanie rządów prowincji autonomicznych.
  • Śledzimy rozwój sytuacji i będziemy Was informować.

AKTUALIZACJE:

2020 11 23 11:50 Informacje z Południowego Tyrolu

 

W ciągu trzech dni przebadano w Południowym Tyrolu 343 227 osób, co stanowi 61,9% mieszkańców prowincji Bolzano. Ogółem bezobjawowe dodatnie - zdolne do zarażania innych osób bez wiedzy o tym-to 3 185, 0,9% osób, które poddały się wymazowi.

Jeśli chodzi o narciarstwo, Arnold Schuler, radny ds. turystyki, zaproponował właśnie "ponowne otwarcie wyciągów narciarskich już w połowie grudnia", co zbiegłoby się w czasie z zawodami Pucharu Świata zaplanowanymi na 18 i 19 grudnia w Val Gardena oraz 20 i 21 grudnia w Alta Badia. Organizatorzy turystyki i nie tylko oni, wierzą w to.

Z kolei Gubernator Kompatscher nadal wykazuje dużą ostrożność: "Jest jeszcze za wcześnie, aby mówić o sezonie narciarskim. Mamy nadzieję, że w styczniu działania te również będą mogły rozpocząć się na nowo, ale wszystko będzie zależało od trendu epidemiologicznego i naszej dyscypliny w przestrzeganiu zasad odległości, używania maski i higieny rąk. Będzie to oczywiście zależało również od sytuacji w innych regionach Włoch i innych krajach europejskich. Bez turystów nie może być turystyki. „

 

2020 11 23 11:10 Przed chwilą otrzymaliśmy kolejną informację z Włoch"

Wczoraj w programie radiowym Rai 3, włoski minister Speranza powiedział: "W tym czasie musimy unikać wszelkich niepotrzebnych podróży. Zgodnie z budowanym modelem przemieszczanie się pomiędzy regionami byłoby możliwe tylko wtedy, gdyby wszystkie były w żółtej strefie.".

Źródła: