#
Skip to main content

Smartwatch – niezastąpiony towarzysz podczas szaleństwa na stoku. Który model wybrać?

Autor: |

Współczesne smartwatche najlepszych marek są bardzo zaawansowane technologicznie. W tych niewielkich urządzeniach kryje się ogromna funkcjonalność, która daje naprawdę wiele możliwości. Jaki smartwatch najlepiej sprawdzi się, podczas uprawiania sporów zimowych? Które funkcje smartwatcha są przydatne na stoku?

Co daje nam używanie smartwatcha podczas aktywności?

Działania smartwatcha  są dwutorowe, po pierwsze pozwalają nam kontrolować na bieżąco stan naszego zdrowia podczas aktywności. To bardzo ważne, jaki mamy puls, modele zaawansowane pozwolą sprawdzić nam cieśnienie krwi, jej natlenowanie, dokonają pomiaru obciążenia organizmu, czy jego wydajność. Z drugiej strony wiele funkcji, jakie proponują inteligentne zegarki pozwala nam czynić trening jeszcze bardziej skutecznym. Kiedy uprawiamy zimowe sporty, musimy wybrać smartwatcha z najwyższą starannością, ponieważ jest to aktywność wymagająca, z jednej strony, jeżeli chodzi o pomiar, z drugiej, kiedy weźmiemy pod uwagę warunki, w jakich ten pomiar ma być dokonany: bardzo niska temperatura, zmienne ciśnienie atmosferyczne, opady śniegu. Osoby uprawiające zimowe sporty powinny bardzo dokładnie przyjrzeć się funkcją oraz warunkom pracy tych mobilnych urządzeń.

Smartwatch podczas zimowych sportów, na co zwrócić uwagę?

Smart zegarki dla miłośników sportów zimowych powinny mieć wiele dodatkowych funkcji, które osobą uprawiającym aktywność w domu, na siłowni, czy po prostu biegających nie będą przydatne.  Osoby, które lubią sporty na stoku smartwatch bez tych aplikacji  jest w zasadzie mało użyteczny. Do takich funkcji można zaliczyć między innymi: wskazanie aktualnej wysokości nad poziomem morza, pomiar prędkości wznoszenia się, pomiar prędkości opadania, zapis detali związanych z każdorazowym zjazdem, prognoza pogody, czy lokalizator. Do tego smartwatch powinien być przystosowany do pracy w niskich temperaturach, mieć wytrzymywały akumulator, który wytrzyma w pełni sprawności długi czas nawet podczas mrozu. Osoby aktywnie uprawiające sporty zimowe powinny rozważyć zakup urządzeń trzech producentów, który specjalizują się w produkcji między innymi zegarków sportowych, przystosowanych do pracy zimą: Suunto, Casio i Alpina

Suunto 7 - to, co najlepsze z obu światów

Smartwatche Sunnto cieszą się ogromną popularnością wśród sporowców na całym świecie, także i tych, dla których aktywność sportowa, jest sposobem zarabiania na życie. Inteligentne zegarki Sunnto są w zasadzie wszechstronne. Modele proponowane przez fińskiego producenta  mają bardzo wiele funkcji sportowych, które zaspokoją nawet potrzeby profesjonalistów. Co ważne smartwatche Sunnto 7 mają zainstalowane mapy outdoorowe, z których można korzystać całkowicie bezpłatnie. Ta funkcja nie wymaga dostępu do internetu, o który ciężko w górach, działa także offline. Ten zegarek sportowy można łączyć ze smartfonami pracującymi na iOS, a także na Android Wear. Osoby chętnie oddający się sportom zimowym, na pewno docenią bogactwo funkcji Sunnto 7.

Casio Protrek - smartwatch dla fanów outdooru

Kolejne urządzenia, które zdecydowanie wyróżniają się na tle innych  to smartwatche Casio Protrek. Modele tej popularnej japońskiej firmy zaprojektowane zostały przede wszystkim z myślą miłośnikach sportów outdoorowych. Dzięki temu jego funkcjonalność dla osób aktywnie uprawiających sporty zimowe jest bardzo wysoka. Smartwatche Casio Protrek dają możliwość bieżącego kontrolowania warunków pogodowych, co  w górach ze względu na ogromną i gwałtowaną zmianę warunków pogodowych bywa nieocenione. Urządzenia wyposażone są także w barometr oraz termometr. W smartwatchu wprowadzono  inteligentny system, który bez udziału człowieka sam dobiera jasność wyświetlacza do panujących wokół niego warunków, dzięki temu wydajność baterii znacznie się zwiększa. W kolekcji Casio Protrek można znaleźć modele wykonane z tytanu, który powoduje niesamowitą wytrzymałość produktów tej serii.

Alpina Smartwatch - dodatek od szwajcarskiego producenta

Ta szwajcarska firma produkująca zegarki, może pochwalić się jako jedna z niewielu na rynku, pełną samodzielnością – sami od początku do końca wytwarzają mechanizmy swoich urządzeń.  Sportwatch  Alpina udowadnia, że bardzo wysoki poziom technologiczny jest możliwy do uzyskania zachowując klasyczną stylistykę. Zegarki Alpina Smartwatch to przede wszystkim modele, które posiadają bardzo wiele funkcji sportowych. Urządzenia tej firmy tworzone są z myślą o sportach ekstremalnych w tym także i zimowych. Każdy model tego producenta poddawany jest niezwykle wymagającym testom, dlatego sprawdzi się idealnie także podczas zimowego szaleństwa, w każdych warunkach pogodowych.

Smartwatch, czyli niewielkie urządzenie, ogromne możliwości

Sportwatche współcześnie to niemal małe stacje dowodzenia, które potrafią zaskoczyć ilością dostępnych aplikacji i funkcji. Wybierając się w góry, smartwatch pozwoli nam zwiększyć nasze bezpieczeństwo. Aplikacje pogodowe, czy lokalizujące bywają niezwykle pomocne, mogą uchronić nas od wielu niebezpiecznych sytuacji. Dokładając do tego wszystkie opcje sportowe, otrzymujemy solidne, niezwykle przydatne urządzenia, które mogą znacząco poprawić jakość naszych treningów.