#
Skip to main content

Polska: zapraszamy na Kasprowy Wierch i do Wisły.

Autor: |
Cieńków - widok na trasę (fot. M. Markowska / Waszaturystyka.pl)

Kończący się tydzień był bardzo jak na luty, gorący. Temperatura w słońcu często sięgała 20 stopni. Zmrożone stoki rano bardzo szybkie,  wraz z mijającymi minutami stawały się coraz bardziej miękkie.

Słowo „minutami” jest najbardziej na miejscu, na południowych stokach warunki zmieniały z minuty na minutę. Tam, gdzie śnieg był odpowiednio pielęgnowane, wysokie temperatury nie spowodowały za dużych spustoszeń. Śnieg jest i dzięki brakowi deszczu i zapowiadanym ochłodzeniem powinno go wystarczyć co najmniej do połowy marca.

Najlepsze warunki były na Kasprowym Wierchu, gdzie panowała istnie włoska pogoda. Szusującym w Tatrach można było w ubiegłym tygodniu pozazdrościć pięknej słonecznej pogody. Sezon na Kasprowym potrwa bardzo długo, tym bardziej, że w weekend zapowiadana jest dostawa śniegu.

Temperatura w weekend maj spaść do -9, najbliższe dwa, trzy dni mają być pochmurne z opadami śniegu. Od wtorku powrót lampy (o ile prognozy się potwierdzą).

Równie słonecznie było na Podhalu. W Białce Tatrzańskiej mimo 20 stopni na dole warunki pozostają bardzo dobre.

W Beskidach mijający tydzień był jednym z najcieplejszych w historii. Od lat nie odnotowano tu w lutym tak wysokich temperatur. Na Czantorii w Ustroniu czy Cieńkowie w Wiśle temperatura w południe sięgała 16 stopni. Rano, tuż po otwarciu wyciągów było bardzo twardo. Później miękki śnieg zachęcał do przerwy na kawę.

Zdjęcia mówią więcej od słów, zobaczcie sami:

Na weekend w Wiśle zapowiadane są opady śniegu, temperatura znacznie spadnie. Od wtorku ma wrócić słoneczna pogoda.

Aktualne komunikaty z polskich stoków i obrazy kamer: