# x
Skip to main content

Na Kasprowy Wierch z mobilnym przewodnikiem

Autor: |
Aplikacja „Kasprowy Wierch” (źródło: play.google.com)

Aplikacja PKL o krok od nagrody w prestiżowym konkursie. Przewodnik na smartfona po Kasprowym Wierchu został nominowany do Mobile Trends Awards – prestiżowej nagrody dla najlepszych rozwiązań mobilnych. Na aplikację można głosować do 3 lutego na stronie internetowej konkursu

Aplikacja „Kasprowy Wierch” (źródło: play.google.com)
Aplikacja „Kasprowy Wierch” (źródło: play.google.com)
Aplikacja „Kasprowy Wierch” (źródło: play.google.com)
Aplikacja „Kasprowy Wierch” (źródło: play.google.com)

Aplikacja „Kasprowy Wierch” jest skierowana do osób, które szukają dobrego przewodnika po okolicach szczytu, pozwalającego urozmaicić wycieczki i lepiej poznać region. Użytkownicy mają do dyspozycji dziewięć tras pieszych prowadzących na górę – z Kuźnic lub Brzezin, przez Dolinę Gąsienicową, Myślenickie Turnie lub Kopę Kondracką – do wyboru w zależności czasu, który chcą poświęcić na wędrówkę i kondycji. Dzięki GPS użytkownik może śledzić na mapie swoje dokładne położenie, a funkcja AR (augmented reality - rozszerzona rzeczywistość) pozwala zobaczyć jak mijane miejsca wyglądały osiemdziesiąt lat temu, gdy turystyka w Tatrach dopiero zaczynała się rozwijać.

<content>19112</content>

Użytkownicy zyskują także w swoim smartfonie zawsze aktualną bazę informacji o działaniu kolei linowej i infrastruktury turystycznej oraz prognozę pogody w górach. Ci, którzy wybierają się w Tatry po raz pierwszy, znajdą w przewodniku poradnik turysty – kilka krótkich artykułów na temat dobrego przygotowania do wycieczki oraz odpowiedzialnego i bezpiecznego zachowania w wysokich górach.

Mobilny przewodnik działa także w trybie offline - połączenie z internetem jest wymagane jedynie do zainstalowania i aktualizacji treści, o których wyborze można zdecydować samodzielnie.

<content>40688</content>

Głosowanie trwa do 3 lutego 2017 r. na stronie 2017.mobiletrends.pl/gala. Zwycięzców wybierze Kapituła Konkursowa oraz internauci, których głosy liczą się w rywalizacji o pierwsze miejsce, decydują także o przyznaniu specjalnej statuetki – nagrody internautów. Wyniki zostaną ogłoszone podczas wydarzenia Mobile Trends Conference, największej w Polsce konferencji poświęconej rynkowi mobile i nowym technologiom. Konferencja odbędzie się w Krakowie, w dniach 8-10 marca.

Dodaj komentarz