Passo Tonale - Ponte di Legno

Trasy i wyciągi

Wyciągi razem: 28
Wyciąg orczykowy
Wyciąg krzeselkowy
Gondolki
Gondole
5
19
4
-
Trasy razem: 41 / 100 km
20
64
16

Mapa tras w Passo Tonale - Ponte di Legno

Cennik karnetów

NazwaDniSezon wysokiSezon niski
SortujDorośliJuniorDzieciDorośliJuniorDzieci
 

Kamery online w Passo Tonale - Ponte di Legno


Informacje o ośrodku:

Passo Tonale z pobliskim Ponte di Legno tworzy nowoczesną stację narciarską z około 100 km tras zjazdowych, z czego połowa posiada możliwość sztucznego dośnieżania, Nartostrady obsługiwane są przez prawie 30 wyciągi najnowszej generacji. Z przełęczy Paradiso, dokąd dociera, startująca z Tonale, kolejka linowa, czeka na amatorów białego szaleństwa długa na 2.500 m nartostrada "Paradiso", jak również nie mniej urozmaicone trasy na stoku północnym ze szczytu Bleis i przełęczy Contrabbandieri. Natomiast z Ponte di Legno można się dostać na nartostrady, które mają początek na szczycie Corno d`Aola.

Tonale jest przykładem typowego ośrodka wysokogórskiego gdzie wprost z hotelu wychodzi sie na stoki narciarskie. Na narciarzy czeka tu około 30 hoteli i wiele apartamentów wakacyjnych oferujących ponad 3500 miejsc. Trasy narciarskie są dość urozmaicone, ich podstawową zaletą jest szerokość i brak przeszkód. Dodatkową atrakcją jest możliwość jazdy na lodowcu Presena, z którego do doliny prowadzi odważnie poprowadzona czarna trasa. Stoki w Tonale podzielone są dwie grupy, główna część to wyeksponowane do słońca stoki dla całej rodziny z mnóstwem małych kameralnych schronisk. a druga to lodowiec do którego prowadzi jedyna w ośrodku kolej kabinowa.

Trasy na lodowcu są doskonałe do uprawiania funcarvingu. Jest to idelany ośrodek dla rodzin z dziećmi.

Dla początkujących narciarzy polecamy trasy: Valbiolo, Scoiattolo i Vittoria. Dla bardziej zaawansowanych: Paradiso, Cady Caroseloo, Petit Pierre, Presena sinistro !!!, Alpino i Contrabbandzieri.

Niestety w osrodku nie ma tras oświetlonych. Ośrodek należy do Val di Sole.

Po nartach:

Po nartach pozostaje wizyta w miejscowych restauracjach i pubach, życie nocne nie jest jednak zbyt bogate.

Więcej o nartach w Passo Tonale - Ponte di Legno