Bormio

Trasy i wyciągi

Wyciągi razem: 15
Wyciąg orczykowy
Wyciąg krzeselkowy
Gondolki
Gondole
8
5
1
1
Trasy razem: 18 / 50 km
14
34
2

Mapa tras w Bormio

Cennik karnetów

NazwaDniSezon wysokiSezon niski
SortujDorośliJuniorDzieciDorośliJuniorDzieci
 

Kamery z Bormio

Kamery w ośrodku

Bormio - Włochy
Cima Bianca 3012 m n.p.m.

Bormio - Włochy
Bormio 2000 1952 m n.p.m.

Wiecznie pokryte śniegiem góry

Tak opisał Bormio wielki człowiek renesansu, Leonardo da Vinci. Włoski ośrodek rozciągający się od wysokości 1225 m do 3012 m przyciąga turystów ponad 50 km tras zjazdowych obsługiwanych przez około 15 różnego rodzaju wyciągów. Region narciarski Bormio przez godzinę jest w stanie obsłużyć ponad 14 000 zadowolonych ze świadczonych usług osób. Tutaj możesz sprawdzić się w każdej technice jazdy, instruktorzy w szkółkach narciarskich dodatkowo zadbają o Twoje bezpieczeństwo i formę sportowej aktywności.

Pod deską…

Region narciarski Bormio razem z sąsiadującymi ośrodkami gościł na swoich trasach zjazdowych sportowców światowej sławy! To tutaj snowboarderzy ze wszystkich krajów walczyli w konkurencjach World Cup i innych imprezach sportowych. Do świetnie przygotowanych tras dla snowboarderów dochodzi doskonała infrastruktura z wyciągami i linią busów, które dostarczą nas w inny region narciarski. Nasz karnet będzie ważny również w ośrodkach sąsiadujących z Bormio.

Bądź trendy!

Coraz popularniejszy staje się cross-skiing. Ludzie znajdują w tych rytmicznych ruchach idealną rozrywkę nie tylko dla ciała, ale i dla ducha. Rosnąca sława zimowego sportu pociąga za sobą większe oczekiwania, co do sprzętu i przygotowania technicznego szlaków. Trasy zjazdowe Bormio, Santa Caterina Valfurva czy Valdidentro są przeznaczone dla narciarzy o różnym stopniu zaawansowania, więc każdy będzie mógł spróbować na nich swoich sił.

Do zaliczenia na liście atrakcji…

Telemarking. To narciarstwo przekraczające wszelkie wyobrażenia o wolności, ale też nawiązanie do świetnej tradycji. Sportowa aktywność sięga samych narciarskich korzeni, kiedy ludziom pod deski wystarczał sypki śnieg i własna siła zamknięta w ugiętych kolanach (stąd telemarking). Niewielu ma pojęcie, że właśnie ta technika zjazdu wywodząca się z Norwegii jest prekursorem dzisiejszego uprawiania tego zimowego sportu. Kto jak kto, ale chyba nasi północni sąsiedzi znają się na pokonywaniu zboczy całkiem nieźle. Rozsmakuj się w telemarkingu w regionie narciarskim Bormio.

Uwaga, biathloniści!

Ta piękna aktywność fizyczna stała się uznaną dyscypliną sportową w roku 1960. Łączy w sobie cross-skiing i strzelanie z karabinku sportowego. Biathlon wymaga od sportowca fizycznej wytrzymałości, siły, umiejętności koncentracji i technicznej obsługi sprzętu. Sport ten nie jest szeroko rozpowszechniony w ośrodkach czysto rekreacyjnych, dlatego region narciarski Bormio jest tak wyjątkowy.

Autor: Zuzanna Izydorczyk

Dodaj komentarz