Cervinia Breuil

Trasy i wyciągi

Wyciągi razem: 24
Wyciąg orczykowy
Wyciąg krzeselkowy
Gondolki
Gondole
7
12
3
2
Trasy razem: 61 / 200 km
61
118
21

Mapa tras w Cervinia Breuil

Cennik karnetów

NazwaDniSezon wysokiSezon niski
SortujDorośliJuniorDzieciDorośliJuniorDzieci
Breuil-Cervinia Skipass Zima 2020/2021r.6253.00223.00177.50233.00206.00164.00
 

Kamery online w Cervinia Breuil

Cervinia jest włoskim ośrodkiem narciarskim, położonym w Dolinie Aosty. Śniezny obszar rozpoczyna się na wysokości 1,524 m w Valtournenche, obejmuje Breuil-Cervinia, wznosi się na wysokość lodowca Plateau Rosà (3,480 m), dotyka szczyt Piccolo Cervino (4,000 m) i wznosi się na szczyt Cervino (4,478m). Dużą atrakcją jest fakt, że trasy połączone są z trasami szwajcarskiego ośrodka narciarskiego Zermatt.

Breuil-Cervinia charakteryzuje się innowacyjnością. Nie chodzi tylko o szybkie wyciągi, ale także o terytorialne sieci światłowodowe, które pozwalają na przesyłanie informacji w czasie rzeczywistym. Ponadto możemy korzystać z e-skipassu, a 350 tysięcy nawigatorów internetowych informuje o pogodzie, warunkach na stokach, itd.

Obszar Breuil-Cervinia Valtournenche Zermatt jest jednym z największych w Alpach i  rozciąga się w trzech dolinach w dwóch krajach (Włochy i Szwajcaria). Aż 360 km tras zjazdowych umożliwia szusowanie przez cały dzień, nie powtarzając ani razu tej samej trasy. W Breuil-Cervinia i Valtournenche znajduje się ponad 20 wyciągów, a w Zermatt jest ich jeszcze więcej; w samym Breuil-Cervinia - Valtournenche dla miłośników dwóch desek przygotowano około 200 km tras!

Narciarze biegowi również znajdą coś dla siebie, ponieważ są dla nich przygotowane specjalne trasy. W Breuil-Cervinia znajdziemy 3-kilometrowe trasy zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych narciarzy. Dzięki dużej wysokości (2,050 m), nartostrady są otwarte przez cały sezon zimowy. Można tutaj łatwo dojechać i podziwiać otoczenie gór Grandes Murailles. Co ważne, wejście na trasę jest bezpłatne, jeżeli ma się wykupiony wielodniowy ski pass (minimum 6-dniowy).

Na terenie ośrodka narciarskiego znajdują się trzy snowparki; dwa w Breuil-Cervinia i jeden w Valtournenche”

  • „Indianpark Rythmotheque” – otwarty w 2003 roku i prezentuje wysoki standard. Powierzchnia freestyle to ponad 4 hektary, 400 m długości i 100 m szerokości. Snowpark jest urozmaicony, także każdy miłośnik tej dyscypliny sportowej powinien znaleźć coś dla siebie.
  • „Cool Park” -  ten snowpark powstał dzięki współpracy Cervino S.p.A., Indianpark Snowpark i szkoły narciarskiej Cervino. Jest przeznaczony dla tych, którzy chcieliby dopiero spróbować tej dyscypliny sportowej. Snowpark znajduje się w mieście, w pobliżu wyciągu Campetto.
  • „Wild West Zone Buffalo Snowpark” – adrenalina i zabawa! Łatwy dojazd kolejką Valtournenche – Salette, a w pobliżu znajduje się wiele restauracji.

Ciekawostką jest to, że niektóre stoki są dostępne na Streetview: Ventina (Cervinia), Bontadini (Cervinia), Pancheron (Cervinia), Motta (Valtournenche). Ośrodek narciarski oferuje wszystkim gościom wiele ciekawych atrakcji, tj. snowparki, jazdę freeride, heliskiing (zjazdy ze stoku poza trasami, na który narciarz transportowany jest helikopterem), jazdy przy świetle księżyca, jazda gokartami po lodzie, jazda na łyżwach, alpinizm, wspinaczka lodowa, jazda skuterami śnieżnymi, paralotniarstwo, narciarstwo biegowe, wycieczki po jaskiniach lodowych, a także zwiedzanie muzeum, pływanie, itd.

Na terenie Breuil-Cervinia znajduje się wiele hoteli, pensjonatów, chatek góralskich,  restauracji, sklepów i wiele innych punktów usługowych.

Jak dojechać:

  • Samochodem: jechać autostradą A5 Torino – Aosta, aż do zjazdu Châtillon/Saint-Vincent i udać się do Cervinia (ok. 28 km).
  • Pociągiem/Autobusem: najbliższa stacja kolejowa znajduje się w Châtillon/Saint-Vincent. Z Châtillon, Turynu i Mediolanu są bezpośrednie połączenia autobusowe.
  • Samolotem: najbliższe lotniska znajdują się w Turynie (118 km), Mediolanie (160 km) i Genewie (180 km).

Autor: Agnieszka Nowak

Więcej o nartach na Cervinia Breuil