Pejo

Trasy i wyciągi

Wyciągi razem: 7
Wyciąg orczykowy
Wyciąg krzeselkowy
Gondolki
Gondole
1
4
1
1
Trasy razem: 15 / 19 km
5
12
2

Mapa tras w Pejo

Cennik karnetów

NazwaDniSezon wysokiSezon niski
SortujDorośliJuniorDzieciDorośliJuniorDzieci
Superskirama Zima 2019/2020r.6307215154267187134
Pejo Zima 2019/202061891339515210776
 

Kamery online w Pejo

Kamery w ośrodku

Pejo - Włochy
Tarlenta Monte Campo Scuola 1991 m n.p.m.

Informacje o ośrodku:

W ośrodku znajduje się prawie 20 km nartostrad, obsługiwanych przez niecałe 10 wyciągów. Z centrum miejscowości szybka kolejka linowa wznosi aż do Tarlente - serca narciarstwa doliny, a stąd do Dos dei Genebri u stóp góry Monte Vioz, gdzie ma początek długa i przyjemna trasa zjazdowa. W Cogalo można uprawiać narty biegowe, a na zboczach leżących powyżej 3.000 m grupy gór Ortles - Cevedele, istnieją dogodne warunki do uprawiania ski-alpnizmu.

Dolina Val di Pejo znajduje się prawie na krańcach zachodnich Val di Sole, to jedno z tych miejsc gdzie od dawnych czasów człowiek żyje w harmonii z naturą. Rozwój Pejo, głównego ośrodka narciarskiego w tej dolinie, wcale nie zakłócił tej symbiozy a wręcz przeciwnie jest doskonałym przykładem jak to "współżycie" z przyrodą należy pielęgnować. Pejo to także centrum uzdrowiskowe otoczone masywnymi górami, dolinami i lasami Parku Narodowego Stelvio.

Położenie:

Val di Pejo rozpościera się u stóp alpejskiej grupy gór Ortles- Cevedale, ze słynnymi szczytami, jak choćby Monte Vioz, na których znajdują się wieczne lody. Całe terytorium doliny leży w Parku Narodowym Stelvio, w najobszerniejszym rezerwacie przyrody w Alpach włoskich.  

Po nartach:

Lokalni przewodnicy alpejscy chętnym pomogą odkryć środowisko naturalne nienaruszone i najbardziej sugestywne dla Parku Narodowego Stelvio. Do wyboru turystów są wycieczki ze śniegowymi rakietami przypiętymi do butów, które od zawsze były wykorzystywane przez ludzi gór do przemieszczania się, a które pozwalają na chodzenie po śniegu bez zapadania się; można wybrać się też na wycieczki nocne z pochodniami w okoliczne lasy. Natomiast w czasie wiosny szczyty i lodowce grupy gór Cevedale są doskonałą metą klasycznych wycieczek narciarstwa alpinistycznego. Centrum uzdrowiskowe zaś zaprasza przez cały rok, także zimą, do korzystania z różnorodnych kuracji termalnych (inhalacyjne, choroby skóry, reumatyczne, cellulitis itp.)

Większośc bazy noclegowej nastawiona jest na pobyty rodzin z dziećmi, i na tych, którzy pragną połączyć sport i relaks w nienaruszonym środowisku.

Więcej o nartach w Pejo

Dodaj komentarz