Kronplatz - Plan de Corones

Trasy i wyciągi

Wyciągi razem: 33
Wyciąg orczykowy
Wyciąg krzeselkowy
Gondolki
Gondole
6
5
21
1
Trasy razem: 47 / 119 km
52
42
25

Mapa tras w Kronplatz - Plan de Corones

Warunki narciarskie, czynne wyciągi, pogoda dla:

Kronplatz

Sezon: od 2017-11-25 do 2018-04-22
Godziny otwarcia: 08:30 - 16:40
StacjaDolinyGóryTrasy
Prognoza pogody
weather
weather
czynne / razem
Wysokość:950m1600m brak danych
Pokrywa śniegu:0cm0cmczynne / razem
Rodzaj śniegu:Naturalny śniegNaturalny śnieg0km / 119km
Data opadu:2018-03-302018-04-12Wyciągi
Ostatni opad:0cm0cmczynne / razem
Data pomiaru:2018-04-232018-05-041 / 29

Cennik karnetów

NazwaDniSezon wysokiSezon niski
SortujDorośliJuniorDzieciDorośliJuniorDzieci
Dolomiti Superski 2019/20206313219250175
Kronplatz - Plan de Corones Zima 2019/2020r.6290203232163
 

Kamery online w Kronplatz - Plan de Corones

Informacje o ośrodku:

Plan de Corones/Kronplatz to jeden z najsłynniejszych regionów narciarskich położonych w Południowym Tyrolu. W leżącym u podnóża góry Plan de Corones (2275 m n.p.m) regionie znajduje się aż 14 miejscowości wypoczynkowych: St. Vigil in Enneberg, Olang, St. Lorenzen, Kiens, Pfalzen, Rasen, Terenten, Antholzertal i Gsieser Tal, Welsberg, Taisten, Gais-Uttenheim i St. Martin in Thurn oraz średniowieczne miasteczko Bruneck-Percha, które jest jednym z najładniejszych miasteczek w całych Dolomitach. 

Szczyt góry Plan de Corones/Kronplatz należy do kopulastych i niezalesionych, dzięki czemu możemy bez problemu dostać się na sam jej czubek, skąd roztacza się zapierający dech w piersiach widok na Dolomity oraz Alpy Zilletarskie. Brak drzew na stoku sprawia, że trasy są długie i szerokie.

Nie oznacza to jednak, że narciarze rządni wyzwań nie mają czego tu szukać. Ośrodek dysponuje bowiem również czarnymi, bardzo trudnymi zjazdami, jak chociażby zjazd Herrnegg, na którym to odbywają się zawody organizowane przez FIS. Warta uwagi jest także bardzo stroma trasa Erta, która znajduje się pod szczytem Piz de Plaites

Łącznie ośrodek ma do zaoferowania około 120 km zróżnicowanych tras narciarskich (z czego około 45% to trasy niebieskie, 35% trasy czerwone i 20% - czarne), które opadają we wszystkich kierunkach ku malowniczym dolinom, znajdującym się u podnóża góry Plan de Corones/Kronplatz. Dzięki ponad 30 wyciągom (głównie nowoczesnych kabinek), których łączna przepustowość wynosi przekracza 60 000 os/h, nie musimy się już martwić, że zamiast szusować po trasach, stoimy cały dzień w olbrzymich kolejkach pod wyciągami.

Na szczycie Plan de Corones/Kronplatz odnajdziemy kilka restauracji widokowych, skąd możemy przy ciepłym posiłku obserwować wspaniałe krajobrazy.W ośrodku znajduje się pięć szkółek narciarskich, pięć szkółek dla snowboardzistów oraz cztery przedszkola, w których pracuje łącznie 180 instruktorów narciarstwa.

Co ciekawe, w Plan de Corones/Kronplatz wyciągi krzesełkowe, kolejki linowe oraz gondolki  obsługują miłośników gór przez cały rok, dzięki czemu możemy sobie z łatwością skrócić drogę w górę. Jest to bardzo istotne, szczególnie jeśli ktoś chciałby również podziwiać wspaniałe widoki, jakie roztaczają się z góry, a jego stan zdrowia nie pozwala mu na dostanie się na szczyt o własnych siłach. Wyciągi umożliwiają także szybką ucieczkę przed gorącem, jakie latem panuje w dolinach.

Plan de Corones/Kronplatz to także miejsce dla miłośników narciarstwa biegowego. Ośrodek dysponuje łącznie ponad 300 km tras przygotowanych specjalnie z myślą o narciarzach biegowych. Pośród tych tras odnajdziemy także bardzo cenioną przez biegaczy trasę ciągnącą się wzdłuż doliny Val Pusteria, na której to co roku odbywa się maraton z udziałem narciarzy biegowych. Ważnym miejscem w ośrodka jest także znana z zawodów biathlonowych dolina Antholzer.

Ośrodek dysponuje także jednym z największych w Europie snowparków, w którym to każdy z torów wyposażony jest w skocznie, boxy, raile i kickery o zróżnicowanej skali trudności.  Ponadto specjalnie z myślą o najmłodszych został wybudowany specjalny tor dla dzieci, który nosi nazwę Family Fun Line. Tor dysponuje 6 różnymi hopkami i łukami.

Do dodatkowych atrakcji ośrodka należą także:

 • tory saneczkowe (90 km) wraz z wypożyczalnią sanek,
 • snowtubing,
 • curling,
 • paralotnie,
 • jazda na łyżwach,
 • zimowe szlaki wędrowne (90 km),
 • publiczna kryta pływalnia,
 • oraz kulig z zaprzęgiem konnym.

Ośrodek dysponuje również bogatą ofertą apres ski. Odnajdziemy tutaj:

 • 35 restauracji,
 • 40 chatek narciarskich,
 • 3 kluby dyskotekowe,
 • 6 barów,
 • oraz sporą liczbę sklepów i butików.

Dzięki bezpłatnym ski busom, które bardzo często kursują pomiędzy wszystkimi 14 miejscowościami, możemy w końcu odpocząć sobie od jazdy samochodem.

Po nartach:

Po nartach nie można się tu nudzić. Region ma do zaoferowania:bary, puby, kryte korty tenisowe, baseny, wspinaczkę lodową, wycieczki konne i wspaniałe przysmaki regionalnej kuchni.

Więcej o nartach na Kronplatz - Plan de Corones

Dodaj komentarz