Valle Isarco - Gitschberg/Jochtal

Trasy i wyciągi

Wyciągi razem: 16
Wyciąg orczykowy
Wyciąg krzeselkowy
Gondolki
Gondole
6
4
5
1
Trasy razem: 21 / 52 km
17
26
9

Mapa tras w Valle Isarco - Gitschberg/Jochtal

Warunki narciarskie, czynne wyciągi, pogoda dla:

Eisacktal/Valle Isarco

Sezon: od 2017-12-07 do 2018-04-08
Godziny otwarcia: 08:30 - 16:30
StacjaDolinyGóryTrasy
Prognoza pogody
weather
weather
czynne / razem
Wysokość:560mm brak danych
Pokrywa śniegu:0cmcmczynne / razem
Rodzaj śniegu:Brak danychBrak danych0km / 95km
Data opadu:2018-03-312020-07-12Wyciągi
Ostatni opad:0cmcmczynne / razem
Data pomiaru:2018-03-312020-07-125 / 16

Cennik karnetów

NazwaDniSezon wysokiSezon niski
SortujDorośliJuniorDzieciDorośliJuniorDzieci
Dolomiti Superski 2019/20206313219250175
Rio Pusteria - Bressanone (Valle Isarco) Zima 2019/20206259182207145
 

Kamery online we Valle Isarco - Gitschberg/Jochtal

Opis Ośrodka:

Valle Isarco/Eisacktal to piękny region narciarski, którego malownicze krajobrazy oraz wspaniała regionalna kuchnia co roku przyciągają spore tłumy. Valle Isarco/Eisacktal znajduje się w południowym Tyrolu. Na region składają się 3 ośrodki narciarskie rozlokowane na trzech wspaniałych górach: Jochtal, Gitschberg, Plose (1414-2512 m n.p.m), na których odnajdziemy łącznie około 85 km tras narciarskich.

Trasy są bardzo zróżnicowane. W zależności od szczytu odnajdziemy tutaj tereny dla najlepszych oraz najbardziej wymagających narciarzy, jak również niestrome i szerokie zbocza dla początkujących fanów dwóch desek, a także rodzin z dziećmi.

Pierwszym spośród trzech ośrodków jest Bressanone, którego trasy znajdują się na zboczach pięknego i sporego masywu górskiego Monte Plose (2645 m n.p.m.). Mogłoby się wydawać, że masyw Monte Plose to największy znak rozpoznawczy ośrodka. Nic bardziej mylnego, bowiem Bressanone kojarzone jest głównie z najdłuższą trasą zjazdową w południowym Tyrolu, zwaną Trametsch. Jest to czerwono-czarny zjazd, który liczy sobie aż 9 km długości. Dodatkowo Plose ma do zaoferowania ponad 20 innych tras. Zjazdy obsługiwane są przez sieć nowoczesnych wyciągów.

Bressanone to także miasto pełne uroku i wspaniałego klimatu. Zimą odnajdziemy tu dużo ozdób oraz świątecznych straganów, a jeśli dołożyć do tego noc oraz padający śnieg, wówczas utworzy się przed naszymi oczami widok rodem z baśni. Dodatkowo, co weekend w mieście organizowane są występy lokalnych artystów, które na pewno umilą wolny czas po całym dniu spędzonym na stokach.

Innym interesującym miastem znajdującym się niedaleko regionu Valle Isarco/Eisacktal jest średniowieczna miejscowość Vipiteno. Tutaj także w okresie przedświątecznym odnajdziemy piękne stragany oraz ozdoby. Całość uzupełniona jest piękną średniowieczną architekturą wzbogaconą sporą ilością zabytków.

Jeśli ktoś planuje wspólny wyjazd wraz z całą rodziną, powinien wybrać się do Valles, który jest typowo rodzinnym ośrodkiem narciarskim. Trasy Valles rozlokowane są na zboczach masywu Jochtal. Głównie są to trasy niebieskie i czerwone. Specjalnie dla rodzin ośrodek przygotował masę atrakcji, skierowanych głównie do najmłodszych miłośników białego szaleństwa. Dla najmłodszych narciarzy ośrodek przygotował przedszkole narciarskie oraz White Snow Winter Park. Jeśli okaże się, że to za mało, wówczas można skorzystać z takich atrakcji, jak: kulig, zjazd saneczkowy czy łyżwy. W Valles organizowane są także zimowe spacery po górach. Na pewno do plusów Valles można zaliczyć także fakt, że ze względu na rodzinny charakter miejsca, ośrodek nie dysponuje zbyt dużą ofertą Apres Ski, dzięki czemu miejsce to jest w miarę ciche i spokojne.

I wreszcie dotarliśmy do ośrodka Glitschberg Jochtal. Jest to jednen z najbardziej słonecznych ośrodków narciarskich w Alpach. Średnio w roku na płaskowyżu Glitschberg jest aż 280 dni słonecznych. Ośrodek dysponuje wspaniałą platformą widokową, która znajduje się na szczycie płaskowyżu, tj. na wysokości 2512 m n.p.m., skąd możemy obserwować zapierający dech w piersiach widok na około 500 szczytów. Po nacieszeniu wzroku tym jakże pięknym widokiem, możemy ruszyć na jedną spośród wielu doskonale przygotowanych tras, by oddać się całkowitemu zapomnieniu.

Valle Isarco/Eisacktal jest jednym z najbardziej dostępnych regionów w całych Dolomitach. Dzięki jego znakomitemu położeniu – jest to znajdujący się najbliżej przełęczy Brenner region narciarski – możemy z łatwością dojechać tutaj autostradą z północy. Pozwoli nam to zaoszczędzić czas oraz pieniądze, które moglibyśmy stracić błądząc na jednej z pobocznych dróg. Jednak to nie wszystko, centralne położenie regionu sprawia, iż inne centra sportów zimowych są położone zaledwie w promieniu 50 km od Valle Isarco/Eisacktal.Region ten na pewno zadowoli także miłośników wina oraz dobrej kuchni. Fantastyczna regionalna kuchnia zadowoli na pewno niejedno podniebienie, zwłaszcza jeśli do posiłku weźmiemy białe wino pochodzące z jednej z tutejszych winnic. Białe wino jest bowiem jednym z głównych atutów tego regionu. Wino to jest bardzo cenione w całej Europie.

Między ośrodkami kursuje bezpłatny skibus, dzięki czemu będziemy mogli w łatwy i przyjemny sposób dostać się na inne trasy. Średni przejazd skibusem z ośrodka do ośrodka wynosi mniej więcej 15 minut.

Region narciarski Valle Isarco uznaje Dolomiti Superski skipass, dzięki któremu będziemy mogli skorzystać z ponad 400 wyciągów znajdujących się w Dolomitach i obsługujących aż 1200 km tras narciarskich, wliczając w to również słynną narciarską karuzelę Sella Ronda.

Po nartach:

Pełna infrastruktura: bary, korty, baseny, bowling, konie.

Autor: Krystian Kuś

Dodaj komentarz