Trevalli - Moena, Falcade i Passo San Pellegrino

Trasy i wyciągi

Wyciągi razem: 22
Wyciąg orczykowy
Wyciąg krzeselkowy
Gondolki
Gondole
4
12
4
2
Trasy razem: 64 / 90 km
36
41
13

Mapa tras w Trevalli - Moena, Falcade i Passo San Pellegrino

Warunki narciarskie, czynne wyciągi, pogoda dla:

Alpe Lusia/San Pellegrino

Sezon: od 2017-11-25 do 2018-04-08
Godziny otwarcia: 08:30 - 16:30
StacjaDolinyGóryTrasy
Prognoza pogody
weather
weather
czynne / razem
Wysokość:1184m1920m brak danych
Pokrywa śniegu:40cm100cmczynne / razem
Rodzaj śniegu:Doskonałe warunki na naśnieżonych stokachDoskonałe warunki na naśnieżonych stokach0km / 100km
Data opadu:2018-03-182018-03-18Wyciągi
Ostatni opad:20cm20cmczynne / razem
Data pomiaru:2018-03-232018-03-230 / 20

Cennik karnetów

NazwaDniSezon wysokiSezon niski
SortujDorośliJuniorDzieciDorośliJuniorDzieci
Dolomiti Superski 2019/20206313219250175
Alpe Lusia - San Pellegrino(Trevalli) Zima 2019/2020r.6210147210147
 

Kamery online w Trevalli - Moena, Falcade i Passo San Pellegrino

Informacja o ośrodku:

Moena-Alpe Lusia, Passo San Pellegrino oraz Falcade to trzy wspaniałe ośrodki narciarskie składające się na nowoczesny region narciarski Tre Valli. Ośrodki znajdują się na północy Włoch w samym sercu malowniczych Dolomitów, pośród wspaniałych krajobrazów, od masywu Catinaccio do Sassolungo i od Pale di San Martino aż po Latemar.

W Tre Valli odnajdziemy łącznie około 90 km tras narciarskich, rozlokowanych na wysokościach od 1000 do 2800 m n.p.m. Dzięki rozbudowanemu systemowi naśnieżania możemy mieć pewność, że aż 95% tras będzię stale pokryta białym puchem.

Ośrodki prezentują przeróżny poziom trudności, i tak:

Moena-Alpe Lusia

To ośrodek, w którym na szerokich stokach najlepiej będą bawić się narciarze początkujący oraz rodziny z dziećmi. W Moena-Alpe Lusia odnajdziemy ponad 30 km bardzo dobrze utrzymanych tras zjazdowych wyposażonych w prawie 10 nowoczesnych wyciągów.

Z myślą o dzieciach w ośrodku powstał pełen atrakcji klub dla najmłodszych, prowadzony przez szkółkę narciarską Scuola Sci Moena Dolomiti.

Dodatkowo na terenie ośrodka znajduje się S.D.M. Snow Park Lusia, gdzie rozrywki dostarczą nam różnego rodzaju boardery oraz raile.

Mimo iż w Alpe Luisa przeważają trasy niebieskie, jest to miejsce warte uwagi również dla zaawansowanych narciarzy, którzy mogą spróbować swoich sił chociażby na: położonej na wysokości 2200 m n.p.m. czarnej trasie Fiamme Oro I lub czerwonej Cune-Campo również rozpoczynającej się na tej samej wysokości.

Falcade

To malowniczy ośrodek otoczony wspaniałymi przełęczami. Znajdziemy tutaj ponad 40 km bardzo dobrze ośnieżonych tras, m.in. Rossignol do Falcade, która uchodzi za jedną z najlepszych w Dolomitach. Ośrodek dysponuje nowoczesnymi wyciągami, z których kilka jest bezpośrednio połączonych z ośrodkiem Passo San Pellegrino.

W styczniu 2003 roku w rankingu na najlepszą miejscowość narciarską we Włoszech, Falcade zdobyło I miejsce, co tylko potwierdza bardzo wysoką jakość ośrodka.

Najsłynniejszymi trasami w Falcade są:

  • czarna Le Buse-Molino (3680 m n.p.m.)
  • czerwona Col Margherita - Lago Cavia (2360 m n.p.m.)

Passo San Pellegrino

Rolle, Valles, Carezza, Pordoi i Sella – wszystkie te piękne przełęcze otaczają malowniczy ośrodek, jakim jest  Passo San Pellegrino. Ośrodek dysponuje około 20 km tras do narciarstwa klasycznego, gdzie każda daje możliwość powrotu inną drogą. Odnajdziemy tu trasy o różnym poziomie trudności – od niebieskiej Alochet po czarną Campo d'Orso. Na wszystkie zjazdy możemy dostać się jednym z wyciągów działających przy ośrodku.

Dla miłośników jazdy na jednej desce ośrodek przygotował Easy Snow Park San Pellegrino. Park wyposażony jest w dużą ilość obiektów dla snowboardzistów. Odnajdziemy w nim między innymi takie obiekty jak: raile, jumpy, a także w pełni stalowy kink-box.

Również fani narciarstwa biegowego odnajdą w Passo San Pellegrino coś dla siebie, bowiem ośrodek dysponuje ponad 60 km tras przeznaczonych do tego sportu.

Przebywajac w Tre Valli, warto wybrać się na karuzelę narciarską Sellaronda. Jest to zespół wyciągów oraz połączonych ze sobą tras (60 km) pozwalających na zwiedzenie czterech słynnych przełęczy (Passo Pordoi – Passo Campolongo – Passo Gardena – Passo Sella) w jeden dzień.

Po nartach:

Baseny, korty, bary i cała potrzebna infrastruktura by miło spędzić czas po nartach. Lecz uwaga by nie nadwyrężać sił nocnymi szaleństwami, rano na narty trzeba iść miły bracie.

Autor: Krystian Kuś

Więcej o nartach w Trevalli - Moena, Falcade i Passo San Pellegrino

Dodaj komentarz