Portes du Soleil

Trasy i wyciągi

Wyciągi razem:
196
Wyciąg orczykowy
Wyciąg krzeselkowy
Gondole
Wyciągi:
90
92
14
Trasy - długość:
600 km
Trasy:
157
351
92

Mapa tras w Portes du Soleil

Cennik karnetów

NazwaDniSezon wysokiSezon niski
SortujDorośliJuniorDzieciDorośliJuniorDzieci
Portes du Soleil Skipass Zima 2020/2021r.6335302251285257213
 

Pomiędzy Jeziorem Genewskim i Mont Blanc rozciągają się dwa tereny, które ponad państwowymi granicami łączą się w jeden region: Portes du Soleil, czyli Bramy Słońca. Największy na świecie, międzynarodowy region narciarski liczy łącznie 14 miejscowości w Szwajcarii i Francji. Łatwy dojazd (115 km od genewskiego lotniska), szeroki wybór noclegów i romantyczne restauracje na stoku sprawiają, że teren ten jest szczególnie atrakcyjny pod względem wypoczynkowym. A dodatkowo - baseny termalne i wiele możliwości wycieczek.

Sporty zimowe

Bramy Słońca, czyli jeden skipass dla prawie 200 kolejek i wyciągów, około 600 km tras o różnym stopniu trudności, snowparki, halfpipe'y, około 300 km zimowych szlaków wędrownych, nocna jazda na nartach, tory lodowe, loty na paralotni czy strzelanie z łuku. Nowością jest sieć zimowych szlaków wędrownych szwajcarsko-francuskich o łącznej długości 64 km. Szczególnie atrakcyjne oferty w marcu i kwietniu.

Noclegi

Witamy w hotelach 2 i 3*, pensjonatach, chaletach i mieszkaniach wakacyjnych w Champéry, Champoussin, Les Crosets, Morgins, Torgon, Val-d'Illiez i okolicy. Regionalna centrala rezerwacji pomoże Państwu wyszukać najbardziej atrakcyjne oferty. Pakiety od 269 CHF za dwie noce w 3* hotelu łącznie z międzynarodowym skipassem ważnym 2 dni.

Dzieci

Dzieci poniżej 6 roku życia mieszkają w pokoju hotelowym rodziców gratis, 50% zniżki przysługuje dzieciom w wieku 6-12 lat. W kwietniu gratisowy skipass dla dzieci poniżej 12 roku życia. Bramy Słońca to region z największą liczbą parków tematycznych w Szwajcarii.

Kuchnia

Warto skorzystać z karnetu gourmet z propozycjami kulinarnych adresów wzdłuż tras zjazdowych.