Lauchernalp - Lötschental

Trasy i wyciągi

Wyciągi razem:
7
Wyciąg orczykowy
Wyciąg krzeselkowy
Gondole
Wyciągi:
3
2
2
Trasy - długość:
55 km
Trasy:
20
17
18

Mapa tras w Lauchernalp - Lötschental

Kamery w ośrodku


Cennik karnetów

NazwaDniSezon wysokiSezon niski
SortujDorośliJuniorDzieciDorośliJuniorDzieci
Wiler - Lauchernalp Skipass Zima 2020-2021r.6287259136244220133
 

Lauchernalp - Lötschental 

Lötschental to ośrodek zapewniający miły czas wszystkim fanom zimowego szaleństwa. Oferta wypoczynkowa jest bardzo atrakcyjna: jazda na nartach i snowboardzie, wędrówki, bieganie na nartach, sanki, curling, łyżwiarstwo, trekking z psami husky itp. Kto szuka turystycznego hałasu, powinien jednak wybrać się gdzie indziej.

 Łatwo i wygodnie można tutaj dojechać. Także Najbardziej cennymi, lokalnymi wartościami są jedyny w swoim rodzaju krajobraz (Światowe Dziedzictwo UNESCO), malownicze wioski, wciąż żywa tradycja i autentyczna gościnność.

Sporty zimowe

Nowoczesna kolejka linowa dojeżdża do słonecznego terenu narciarskiego Lauchernalp w Dolinie Lötschental na wysokość 3111 m n.p.m. Tereny te są wymarzonym miejscem dla wszystkich narciarzy i snowboardzistów. Stąd też rozciąga się widok na 40 szczytów czterotysięczników Alp Wallserskich i Berneńskich. Dodatkowo na tych terenach śnieg jest gwarantowany. Małe, ale ciekawe tereny narciarskie znajdują się również w Kandersteg, Kiental- Reichenbach i Jeizinen ob Gampel. Łącznie do dyspozycji narciarzy jest nieco ponad 5 wyciągów oraz 50 km tras. Region ten znają również wtajemniczeni miłośnicy skitourów i freeride.

Narty biegowe

Biegający stylem łyżwowym wybiorą trasy wokół Kandersteg. Ciekawe są też trasy w Dolinie Lötschental. Nasza propozycja: oświetlone trasy w Kippel i Kanderstegu umożliwiają bieganie na nartach do późnego wieczoru. Codziennie przygotowanych jest do 90 km tras klasycznych i łyżwowych.

Wędrówki

Region jest prawdziwym rajem przyrodniczym, wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i zaprasza do zimowych wędrówek, także tych w rakietach śnieżnych. Widoki roztaczające się podczas przechodzenia przez przełęcz Gemmi z Kanderstegu do Leukerbad lub podczas pokonywania najwyżej wytyczonego zimowego szlaku wędrownego w Europie - na Lauchernalp - to istna uczta dla oka.