Les Diablerets - Glacier 3000

Trasy i wyciągi

Wyciągi razem:
44
Wyciąg orczykowy
Wyciąg krzeselkowy
Gondole
Wyciągi:
24
12
8
Trasy - długość:
125 km
Trasy:
57
57
11

Mapa tras w Les Diablerets - Glacier 3000

Kamery w ośrodku

Cennik karnetów

NazwaDniSezon wysokiSezon niski
SortujDorośliJuniorDzieciDorośliJuniorDzieci
Les Diablerets - Glacier 3000 Zima 2019/2020r.6310279202
 

Z dala od miejskiego zgiełku, pośrodku dziewiczych krajobrazów, u stóp imponującego górskiego masywu, który ukoronowany jest jednym z najpiękniejszych lodowców w Szwajcarii, położona jest miejscowość wypoczynkowa Les Diablerets. Ma ona dwa oblicza - przywiązana do tradycji, górska wioska i turystyczny cel dla miłośników sportu i rodzin z dziećmi. Na wysokości 3000 m n.p.m. restauracja zaprojektowana przez gwiazdę architektury, Mario Botta, oferuje Państwu połączenie gastronomii i jedynych w swoim rodzaju krajobrazów.

Wieczny śnieg

Majestatyczny lodowiec Diablerets, jeden z najpiękniejszych lodowców w Szwajcarii, rozciąga się do wysokości 3000 m n.p.m. Tutaj zarówno latem, jak i zimą śnieg jest gwarantowany. A także widoki, które u wszystkich miłośników przyrody i sportu wywołują wrażenie nieograniczonej przestrzeni.

Sporty zimowe

Ośrodek Les Diablerets / Glacier 3000 oferuje ponad 120 km tras o różnym poziomie trudności. W ośrodku znajdziemy różnorodne atrakcje, takie jak snowparki oraz trasy freeride. Dla miłośników narciarstwa biegowego przygotowano około 45 km tras. Dla osób chcących podziwiać widoki w nieco spokojniejszy sposób zaoferowano szlak spacerowy po lodowcu oraz most widokowy (wiszący nad przepaścią).

Zjazdy

Trasy w okolicach Les Diablerets oraz na lodowcu należą do narciarzy i snowboardzistów. Ale miejscowość jest również miejscem wypadowym dla zimowych wycieczek, również tych w rakietach śnieżnych. Kolejną zaletą jest 7-kilometrowy tor saneczkowy, z którego można także zjeżdżać nocą. Dobry nastrój dopisze z pewnością.

Otoczenie

Miejscowość wypoczynkowa Les Diablerets położona jest pośrodku Alp Waadtlandzkich. Stąd łatwo można dojechać do serowej piwniczki L'Etivaz oraz do Muzeum Wina na zamku w Aigle.