Arosa

Trasy i wyciągi

Wyciągi razem:
15
Wyciąg orczykowy
Wyciąg krzeselkowy
Gondole
Wyciągi:
4
6
5
Trasy - długość:
70 km
Trasy:
35
27
8

Mapa tras w Arosa

Kamery online Arosa

Cennik karnetów

NazwaDniSezon wysokiSezon niski
SortujDorośliJuniorDzieciDorośliJuniorDzieci
Arosa Zima 2020/2021635521998
 

W samym sercu Gryzonii, z dala od ruchu tranzytowego, rozpieszczana przez słońce i z gwarancją śniegu. Arosa rozłożyła się na końcu doliny Schanfigg, na wysokości 1800 m n.p.m. Miejscowość jest ciekawa ze względu na przejrzystość zabudowy oraz przytulną atmosferę. Od dziesięcioleci goście korzystają z bogatej miejscowej oferty turystycznej, którą gwarantuje jedna z najbardziej tradycyjnych zimowych miejscowości w Szwajcarii.

Sporty zimowe

Około 70 km starannie przygotowanych tras o różnym stopniu trudności sprawi, że serca miłośników sportów zimowych mocniej zabiją. Na zwolenników jazdy poza trasami dodatkowo oczekują puszyste, górskie zbocza. Szczególną osobliwością są zimowe szlaki wędrowne, które prowadzą bezpośrednio przez tereny narciarskie do legendarnych schronisk górskich. Oczywiście do miejscowej oferty zaliczyć należy także trasy do wędrówek w rakietach śnieżnych czy saneczkowych zjazdów oraz naturalne i sztuczne lodowiska.

Ośrodek Arose Lenzerheide

W roku 2013 ośrodek Arose został połączony z Lenzerheide, wskutek czego powstał resort oferujący 225 km tras o różnych poziomach trudności. Dzięki temu miłośnicy dwóch desek będą mogli cieszyć się dostępem do wysokiego na 2865 m n.p.m. szczytu Rothorn! Na szczególną uwagę zasługuje także wyjątkowo długa trasa czarna.

Dzieci

W Klubie Alpejskim Myszki Miki wszystkie dzieci zapoznają się ze wspaniałym światem zimy. Maluchy uczą się krok po kroku jazdy na nartach czy snowboardzie na stadionie zimowym Myszki Miki lub na skiarenie Kaczora Donalda. Po tak intensywnie spędzonym dniu dobre samopoczucie całej rodzinie gwarantują hotele, w których dzieci są mile widziane.

Noclegi

Ponad 50 hoteli różnych kategorii oraz liczne mieszkania wakacyjne zapewniająkażdemu odpowiednie zakwaterowanie.