Vogel

Trasy i wyciągi

Wyciągi razem:
Wyciąg orczykowy
Wyciąg krzeselkowy
Gondolki
Gondole
3
4
0
1
Trasy razem: 17 / 22000
10
7
9500
12500
Nocna jazda:
Ilość tras:
Dlugość tras:
km

Mapa tras narciarskich w Vogel

Vogel

Vogel to jeden z najpopularniejszych ośrodków narciarskich w Słowenii. Resort, położony na wysokości 1535 metrów n.p.m. i dostępny dzięki kolei linowej, oferuje ponad 22 kilometry tras i fantastyczną panoramę Alp Julijskich z najwyższym szczytem i symbolem Słowenii - Triglavem.  

Położenie: Vogel znajduje się na terenie jedynego parku narodowego Słowenii i jednego z największych terenów chronionych w Alpach - Triglavskiego Parku Narodowego (Triglavski narodni park, TNP). Jego najwyższy szczyt - Triglav położony w samym środku parku ma 2864 m n.p.m. - każdy Słoweniec musi choć raz w życiu się tu wspiąć...

Vogel Winter Wonderland - bo takim sloganem oficjalnie reklamuje się Vogel - to magiczna zimowa kraina, do której droga wprawdzie nie wiedzie przez zwodzony most tylko gondolą, ale widoki już z samego wagoniku, jak najbardziej uprawniają użycie takiej nazwy. Fantastyczna panorama jeziora Bohinj i majestatycznych szczytów Alp z Triglavem w roli głównej po prostu zapiera dech w piersiach.

Sezon narciarski na Voglu trwa od grudnia do połowy kwietnia. Jeździ się tu niemal tylko i wyłącznie, co dziś w Alpach jest niemałą rzadkością, na naturalnym śniegu.

Dla kogo: Vogel to ośrodek dla wszystkich, niezależnie od umiejętności. Znajdziemy tu trasy łatwe i trudne, snowpark i szkółkę dla dzieci. Poszukiwacze wrażeń mogą spróbować  swoich sił w takich dyscyplinach jak airboarding, snow rafting i skitouring. Nawet amatorzy nart biegowych znajdą tu przygotowaną specjalnie dla siebie trasę. Wprawdzie krótką, ale za to z jakimi widokami :)

Fakty i liczby:

  • Wysokość dolnej stacji gondoli: 560 metrów n.p.m.
  • Wysokość górnej stacji gondoli: 1.535 metrów n.p.m. 
  • Wysokość najwyżej położonego wyciągu: 1.800 metrów n.p.m.  
  • Zajmowany obszar: 78 ha
  • Całkowita łączna długość tras zjazdowych: 22.000 m
  • Łączna długość tras łatwych: 9.500 m
  • Łączna długość tras trudnych: 12.500 m
  • Przepustowość ośrodka: 8,911 narciarzy/godzinę 
NazwaDniSezon wysokiSezon niski
SortujDorośliJuniorDzieciDorośliJuniorDzieci