Zuberec - Milotin

Trasy i wyciągi

Wyciągi narciarskie: 4
Wyciąg orczykowy
Wyciąg krzeselkowy
Gondolki
Gondole
4
-
-
-
Ilość tras zjazdowych: 3
Długość tras zjazdowych: 3.05 km
1
2
-
Przepustowość:
2440 os/h
Trasy biegowe:
32 km

Mapa tras w Zuberec - Milotin

Cennik karnetów

NazwaDniSezon wysokiSezon niski
SortujDorośliJuniorDzieciDorośliJuniorDzieci
Zuberec - Milotín Skipass Zima 2019/2020r.69166
 

Informacje o ośrodku

Pragniesz zabrać rodzinę na zimowy wypoczynek, a nie wiesz gdzie? Nic prostszego, weź ich do Zuberec/Milotín, a zapewnisz im niezapomniane emocje do końca życia! Ośrodek narciarski znajduje się 300 m od centrum malowniczego miasteczka Zuberec.

Narciarski raj dla początkujących

Ten położony 730 - 1030 m n.p.m. ośrodek jest nie lada gratką dla początkujących narciarzy, a także rodzin z dziećmi. Wszystko dzięki trasom dla początkujących, których tutaj nie brakuje. Do dyspozycji mamy trasy czerwone i zieloną o łącznej długości około 2 km, a także wyciągi zapewniające przepustowość około 2500 os./h. Dodatkowo na terenie ośrodka znajdują się szkółki narciarskie oraz specjalne trasy dla dzieci, gdzie można wspólnie z pociechami potrenować jazdę na nartach.

Dzięki połączeniu z ośrodkiem Zuberec - Janovky narciarze mają dostęp do prawie 5 dodatkowych km tras o różnym stopniu trudności.

Zapadł zmrok, co dalej?

Lubisz sobie dłużej pospać, jednakże boisz się, że zmarnujesz czas, jaki mógłbyś wykorzystać na jazdę? Bez obaw! Dzięki oświetleniu, znajdującym się na całej długości wszystkich tras, możesz szaleć do woli również do godz. 21:00.

Dodatkowe atrakcje

Prócz tradycyjnej jazdy na nartach, Milotín oferuje również i inne atrakcje. Możemy do nich zaliczyć chociażby biegi narciarskie na starannie przygotowanych trasach biegowych, które dzięki połączeniu z trasami w innych miejscowościach mają długość przekraczającą 30 km! Zuberec nie zawiedzie również miłośników zabytków, bowiem 3 km od niego znajduje się Muzeum Wsi Orawskiej (Múzeum oravskej dediny), które to uznawane jest za jedno z najładniejszych muzeów architektury ludowej w Europie. Wybudowany w XV wieku późnogotycki kościół z pięknym cmentarzem oraz  działający młyn wodny to tylko niektóre z atrakcji, jakie można zobaczyć w skansenie. Dodatkowo Zuberec jest miastem, w którym cały czas tętni życie, a co za tym idzie, odbywa się tam dużo imprez, zarówno tych kulturowych, jak i sportowych.

W oficjalnej 5-stopniowej kategoryzacji ośrodków Zrzeszenia Słowackich Kolei Linowych i Wyciągów, Zuberec/Milotín uzyskał maksymalną ocenę.

Autor: Krystian Kuś

Galerie ze Zuberec - Milotin