Strbske Pleso

Trasy i wyciągi

Wyciągi narciarskie: 8
Wyciąg orczykowy
Wyciąg krzeselkowy
Gondolki
Gondole
5
3
-
-
Ilość tras zjazdowych: 9
Długość tras zjazdowych: 9 km
5
4
-
Przepustowość:
6270 os/h
Trasy biegowe:
26.5 km

Mapa tras w Strbske Pleso

Warunki narciarskie w ośrodkach

Kamery w ośrodku

Štrbské Pleso - S
Štrbské Pleso - Interski 1400 m n.p.m.

Cennik karnetów

NazwaDniSezon wysokiSezon niski
SortujDorośliJuniorDzieciDorośliJuniorDzieci
Strbske Pleso Zima 2019/2020r.621217014912910491
 

Wirtualne zwiedzanie

Kliknij w obrazek i wyrusz w wirtualną podróż
Kliknij w obrazek i wyrusz w wirtualną podróż

STRBSKE PLESO

Štrbské Pleso (1351 – 1840 m n.p.m.)  znany i atrakcyjny ośrodek narciarski leży nad jeziorem o tej samej nazwie, na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego. Štrbské Pleso jest jedną z kilku miejscowości, które tworzą kompleks o nazwie Vysoké Tatry, a do którego należy m.in. Tatrzańska Łomnica i Stary Smokowiec. Te trzy miejscowości są połączone tatrzańską kolejką wąskotorową i obowiązuje na nie jeden skipass.

Štrbské Pleso jest sławnym i głównym ośrodkiem klasycznych dyscyplin narciarskich, biegów i skoków. W 1970 r. było miejscem Mistrzostw Świata w Dyscyplinach Sportowych. Corocznie odbywają się tu zawody o Puchar Europy i Puchar Świata FIS oraz liczne imprezy i zawody na śniegu.

Ośrodek stale rozwija swoją ofertę stoków oraz wyciągów. Łącznie stacja oferuje około 10 km tras zjazdowych o zróżnicowanym stopniu trudności. Obsługują je kolejki krzesełkowe i wyciągi orczykowe, o łącznej przepustowości powyżej 6 tys. osób/godz. Szczyrbskie Jezioro, jako najwyżej położona miejscowość pod Tatrami posiada znakomite warunki do uprawiania narciarstwa biegowego – ma do dyspozycji będzie prawie 30 km przygotowanych tras biegowych.

Po Štrbskim Plesie, na trasie od dworca kolejowego do ośrodka narciarskiego, kursuje bezpłatny turystyczny eko-pociąg, który cieszy się dużym powodzeniem. Podobny rozwozi narciarzy także w Tatrzańskiej Łomnicy.

Po całodziennym szusowaniu, czy też chodzeniu po górach, warto skorzystać z kąpieli w gorącej termalnej wodzie leczniczej w najbardziej znanym słowackim parku rodzinnej rozrywki TATRALANDIA (www.tatralandia.sk). Ci, którzy posiadają kilkudniowy skipass, a nie wyjeździli danego dnia, mogą w ramach rekompensaty skorzystać z całodniowego wejścia do tego parku. Nowością kompleksu jest strefa Tropical Paradise z temperaturą 30 st. C. oraz czterema basenami, w tym basenem do nurkowania z możliwością podziwiania egzotycznych ryb.