PARK SNOW Donovaly

Trasy i wyciągi

Wyciągi narciarskie: 17
Wyciąg orczykowy
Wyciąg krzeselkowy
Gondolki
Gondole
14
2
1
-
Ilość tras zjazdowych: 18
Długość tras zjazdowych: 11.03 km
13
4
1
Przepustowość:
14100 os/h
Trasy biegowe:
14.1 km

Mapa tras w PARK SNOW Donovaly

Warunki narciarskie w ośrodku

Kamery online

Kamery w ośrodku

Donovaly - Słowacja
Donovaly - Nová hoľa 922 m n.p.m.

Donovaly - Słowacja
Donovaly - Záhradište 1031 m n.p.m.

Cennik karnetów

NazwaDniSezon wysokiSezon niski
SortujDorośliJuniorDzieciDorośliJuniorDzieci
Ski Park Donovaly Zima 2019/2020r.6153122107937465
 

Informacje o ośrodku:

Donovaly, położone w centralnej części Słowacji, niedaleko Bańskiej Bystrzycy, jest jednym z większych ośrodków sportów zimowych.

Ośrodek Donovaly położony na pograniczu Wielkiej Fatry, Niżnych Tatr i Starohorskich Wierchów w większości powyżej 1000 i sięgający aż do 1402 m n.p.m. znany jest ze znakomitych warunków do uprawiania narciarstwa i snowboardu.

Ośrodek charakteryzują znakomite warunki do jazdy na nartach; rewelacyjne trasy slalomowe, zjazdowe, biegowe, coraz bardziej popularne trasy snowboardowe oraz najwyższy standard usług. W Snow Parku Donovaly do dyspozycji Państwa są wypożyczalnie nart, desek snowboardowych, serwis nart, a także szkoły narciarskie dla początkujących.

Dla gości ośrodka przygotowano ponad 11 km na bieżąco ratrakowanych tras narciarskich, w tym 7 km jest sztucznie zaśnieżane. W ofercie także przejażdżki nocą oraz podziwianie zaśnieżonych stoków z lotu ptaka (loty paralotnią). Dla fanów snowboardowej adrenaliny przeznaczono tereny do freeridingu, skoków, trasy pełne railów i przeszkód. A inne atrakcje tylko czekają...

Tor saneczkowy

Po nartach narciarze mogą skosztować wieczornego saneczkowania na Záhradištiu na trasie zjazdowej przy Lomenej pome. Po zakupieniu karnetu, saneczkarze będą mogli korzystać (na takich samych zasadach, jak narciarze) z 4 - osobowej kolejki krzesełkowej Bully Express. Kolejką można będzie (razem z sankami) wyjechać do punktu startowego 800 - metrowej trasy zjazdowej. Sanki - własne, bądź wypożyczone (wypożyczalnia- bezpośrednio przy dolnej stacji kolejki). Ze względów bezpieczeństwa, saneczkowanie dozwolone jest wyłącznie na wyznaczonym torze, tylko w godzinach jazdy wieczornej – od 17,30 – 21,00. W ciągu dnia, trasa zjazdowa przeznaczona jest dla narciarzy!!!

Dostęp do Internetu

Podczas pobytu na Donovaloch jest możliwość korzystania z internetu, na dwóch ogólnodostępnych komputerach, znajdujących się w budynku INFO DONOVALY, s.r.o. (naprzeciwko kościoła). Korzystanie z internetu z użyciem własnego laptopa lub smartfonu jest możliwe dzięki zastosowaniu technologii Wi-Fi. Hot spoty zlokalizowane są w rejonie Pod Magurou – w pobliżu dolnej stacji kolejki TELEMIX Nová hoľa, w DODO Café przy szkole PATTY SKI, w centrum INFO DONOVALY oraz w następujących miejscach zakwaterowania: Športhotel, Penzión Zornička, Penzión Encián i Penzión u Marsa. Liczba punktów dostępowych w rejonie Donovalów będzie sukcesywnie się powiększać. Karty z kodami dostępu do sieci można zakupić w centrum informacyjnym oraz w biurze administracji Ośrodka PARK SNOW Donovaly przy dolnej stacji kolejki na Novą Hoľę.