Plejsy

Trasy i wyciągi

Wyciągi narciarskie: 9
Wyciąg orczykowy
Wyciąg krzeselkowy
Gondolki
Gondole
8
1
-
-
Ilość tras zjazdowych: 11
Długość tras zjazdowych: 9 km
3
4
4
Przepustowość:
6230 os/h
Trasy biegowe:
15 km

Mapa tras w Plejsy

Warunki narciarskie w ośrodku

Kamery w ośrodku

Krompachy - Słowacja
Relax Centre Plejsy 912 m n.p.m.

Cennik karnetów

NazwaDniSezon wysokiSezon niski
SortujDorośliJuniorDzieciDorośliJuniorDzieci
Pleysy Zima 2019/2020r.610684
 

Informacje o ośrodku:

Tradycja jazdy na nartach na Plejsach sięga do roku 1952. Ośrodek rozpościera się na północnych zboczach Szczytu Krompaszskiego (1 025m), 2 km od miasta Krompachy i 70 km od Tatr Wysokich.

Ośrodek Relax Center Plejsy znajduje się na wysokości 470 - 912m nad poziomem morza. Zadowoleni będą zarówno narciarze najbardziej wymagający, jak też początkujący oraz dzieci.

Ośrodek był w ciągu ostatnich lat rozbudowany. Jego komfort i możliwości wykorzystania wyraźnie się podniosły tak, że centrum zostało dzięki temu zatwierdzone jako oficjalny Ośrodek Przygotowawczy Reprezentacji Słowackiej. Międzynarodowa Federacja Narciarska homologowała trasy na slalom, slalom gigant i slalom super gigant. Plejsy już gościły kilka zawodów Pucharu Europejskiego.

Goście ośrodka mają do dyspozycji nartostrady o różnym stopniu trudności, restaurację, ski serwis, wypożyczalnię nart, kącik dla dzieci i inne usługi dla narciarzy. Cały teren jest sztucznie naśnieżany i utrzymywany co umożliwia przedłużenie sezonu aż do miesięcy wiosennych, kiedy to już większość ośrodków sportów zimowych na Słowacji ukończyła swoją działalność.

Plejsy w liczbach: 

przeciętna grubość warstwy śnieżnej: 80cm, przeciętna temperatura powietrza w zimie: -6 °C, w lecie: 16 °C, przeciętna długość sezonu: 123 dni, wysokość nad poziomem morza: 470 - 912m