Vratna

Trasy i wyciągi

Wyciągi narciarskie: 11
Wyciąg orczykowy
Wyciąg krzeselkowy
Gondolki
Gondole
9
1
1
-
Ilość tras zjazdowych: 14
Długość tras zjazdowych: 12 km
3
6
5
Przepustowość:
10078 os/h
Trasy biegowe:
21 km

Mapa tras w Vratna

Warunki narciarskie w ośrodku

Cennik karnetów

NazwaDniSezon wysokiSezon niski
SortujDorośliJuniorDzieciDorośliJuniorDzieci
Ski Centrum Vrátna Zima 2019/2020r.6144121111
 

Informacje o ośrodku:

Dolina Vratna (750 m n.p.m.) jest popularnym rejonem sportów zimowych. Jedno z największych na Słowacji centrów narciarstwa, a także ośrodek turystyki i wypoczynku. Dolina Vratna, usytuowana 30 km od Ziliny, leży w części Tatr zwanej Mala Fatra. Vratna uważana jest za najpiękniejszą na Słowacji.

Są tu bardzo dobre warunki narciarskie dla narciarzy o różnych poziomach umiejętności. W dolinie znajduje się ponad 10 wyciągów o łącznej przepustowości przekraczającej 10 000 osób/godz. Narciarze i snowboardziści mogą liczyć na około 12 km tras zjazdowych. Zwrócone na północ stoki pozwalają na jazdę aż do początku wiosny, kilkanaście nowoczesnych wyciągów zapewnia należytą przepustowość nawet w szczycie sezonu.

Tereny narciarskie doliny to:

Pasieki - stok sztucznie zaśnieżany i oświetlony, Gruń i Południowy Gruń - dla tych, którzy lubią łagodną jazdę lub uczą się,

Przysłop - stok posiadający trasy zjazdowe o różnych stopniach trudności,

Pod Sokolim - trasy łatwe,

Snilovske Sedlo - trasy dość łatwe,

Chleb i Velki Krywań - trasy o różnym stopniu trudności.

 

Część z nich jest sztucznie naśnieżana i oświetlana. Na miejscu można wypożyczyć sprzęt narciarski.

W Terchovej (miejscowość u wlotu Doliny Vratnej) w 1688 r. urodził się Juraj Janosik - legendarny bohater ludowy, zbójnicki kapitan. W 1988 r. na jego pamiątkę zbudowano pomnik na wzgórzu przy drodze do Vratnej.

Polecamy to miejsce wszystkim, którzy pragną spędzić przyjemny rodzinny narciarski urlop.

 

Opis wybranych tras:

Najbliżej Terchowej położony jest ośrodek Stefanowa, z kilkoma wyciągami, kolejką krzesełkową na Groń i pensjonatami. Na zachód od głównej drogi znajduje się ośrodek Sokolie, także z kilkoma wyciągami. Na stokach Wielkiego Krywania usytuowane jest największe schronisko - "Chata Vrátna", od którego kolej krzesełkowa prowadzi pod Snilowską Przełęcz, między Chlebem a Wielkim Krywaniem.

PasekyStok o średniej trudności o orientacji Pn-Zach. Popularny dzięki nowoczesnemu wyciągowi o dużej przepustowości. Stok regularnie serwisowany i sztucznie naśnieżany. Oferuje jazdę na nartach przy sztucznym oświetleniu.

Grun - Poludnovy Grun

Dla początkujących i średnio zaawansowanych narciarzy.

PrislopTrasa dla średnio zaawansowanych narciarzy przy wyciągu, sztucznie naśnieżana. W najbliższej okolicy trasy o różnym stopniu trudności.

Pod Sokolim

Cizinka i Pavlove luky - łatwe stoki o orientacji Pd-Wsch odpowiednie dla początkujących narciarzy, Cizinka jest sztucznie naśnieżana.

Snilovske sedlo (1524 m n.p.m.)

Tereny wokół górnej stacji wyciągu krzesełkowego i Snilovskego sedla są odpowiednie dla początkujących I średnio zaawansowanych narciarzy. Ze względu na pogodę, z reguły używane wczesną wiosną.

Północne stoki Chleb i Velky Krivan

Stoki o północnej i Pn-Wsch orientacji odpowiednie dla wszystkich narciarzy.

 

Usługi

Szkoła narciarską, Szkółka narciarska, Serwis narciarski, Wypożyczalnie sprzętu narciarskiego, SkiBus Bufety, restauracjeWyciąg dla dzieci, Trasa dla dzieci.

Parkowanie

300 m od wyciągów znajduje się bezpłatny parking

Więcej o nartach w Vratna