Szczyrk Mountain Resort

Trasy i wyciągi

Wyciągi razem:
Wyciąg orczykowy
Wyciąg krzeselkowy
Gondolki
Gondole
6
2
1
0
Trasy razem: 17 / --
11
5
1
--
--
--
Nocna jazda:
Ilość tras:
2
Dlugość tras:
- km

Mapa Tras w Szczyrk Mountain Resort

Szczyrk Mountain Resort - Szczyrk

Pokrywa śnieguTemperaturaWarunkiStatusCzynne wyciągiPogoda
maxminminmax
Szczyrk Mountain Resort Aktualizacja: 2020-03-23 12:00
20 cm30 cm-5°C-5°C0

Kamery


Cennik karnetów

Sezonwysoki**niski**
Czas1 h1 dzień3 dni6 dni1 h1 dzień3 dni6 dni
Normalny/Ulgowy--N*U*NUNU--NUNUNU
Sortuj
Szczyrk Mountain Resort, COS i Beskid Sport Arena - Szczyrk 2019/20209914510242429774352111592337269589472

Informacje o ośrodku:

Szczyrk Mountain Resort  jest jednym z najbardziej rozbudowanych kompleksów narciarskich w Polsce. Ośrodek znajduje się w Beskidzie Śląskim na północnych zboczach Skrzycznego Małego i Wierchu Pośredniego. Przede wszystkim składa się z dwóch głównych stacji: Czyrna (Małe Skrzyczne 1 211 m n.p.m.) oraz Solisko (Pośredni 990 m n.p.m.).

W skład kompleksu wchodzi jedna kolej gondolowa, dwa wyciągi krzesełkowe i sześć  wyciągów orczykowych oraz 17 tras zjazdowych. Trasy są urozmaicone, a co za tym idzie, każdy znajdzie dla siebie odpowiednią. Mamy tutaj do dyspozycji trasy: czarną „Bieńkula” (1 520 m) i czerwoną „Golgota” (820 m), które posiadają homologację FIS. Obie trasy są bardzo wymagające, a „Bieńkula” jest szczególnie niebezpieczna. Ponadto znajdują się tutaj: 4 trasy czerwone i 11 tras niebieskich.  Każda trasa jest odpowiednio przygotowana przy pomocy nowoczesnych ratraków, a także w razie konieczności – sztucznie naśnieżana. Dwie trasy czerwone („Golgota” i „Suche Solisko”) są oświetlane, tak więc można z nich korzystać również po zmroku.

W pobliżu dolnych stacji wyciągów znajdują się punkty gastronomiczne, WC, parkingi dla turystów. Ponadto można skorzystać ze szkół narciarskich, wypożyczalni sprzętu czy przedszkola narciarskiego dla najmłodszych. W Czyrnej, na Hali Skrzyczeńskiej i Hali Pośredniej znajdują się placówki GOPR.

Dojazd: Jeżeli nie posiadamy samochodu, możemy skorzystać z dojazdu autobusem PKS. Kursują one głównie z Bielska-Białej, a także z Żywca i Katowic. Najlepiej wysiąść na przystankach:

  • Szczyrk Centrum – centrum miasteczka; kilka kroków do węzła szlaków turystycznych prowadzących na Skrzyczne, Klimczok, Przełęcz Karkoszczonkę i do Brennej Bukowej,
  • Szczyrk Kolejka – tuż obok dolnej stacji kolejki linowej na Skrzyczne,
  • Szczyrk Salmopol (Solisko) – tu rozpoczynają się szlaki turystyczne prowadzące na Malinów i na Przełęcz Salmopolską,
  • Szczyrk Biały Krzyż – przystanek usytuowany na Przełęczy Salmopolskiej; idealny punkt startowy do wycieczki czerwonym szlakiem na Malinowską Skałę lub na Przełęcz Karkoszczonkę i Klimczok.

Autor: Agnieszka Nowak

Od niedawna, ośrodek jest własnością TMR i czekają go wielkie zmiany.

Galerie z Szczyrk Mountain Resort

Dodaj komentarz