Góra Żar

Trasy i wyciągi

Wyciągi razem:
Wyciąg orczykowy
Wyciąg krzeselkowy
Gondolki
Gondole
1
0
0
1
Trasy razem: 1 / 1600
0
1
0
0
1600
0
Nocna jazda:
Ilość tras:
1
Dlugość tras:
1600 km

Mapa tras Góra Żar

Góra Żar - Międzybrodzie Żywieckie

Pokrywa śnieguTemperaturaWarunkiStatusCzynne wyciągiPogoda
maxminminmax
Góra Żar Aktualizacja: 2021-05-19 13:00
cm cm10.5°C 10.5°C1

Kamery online


Informacje o ośrodku:
Góra Żar znajduje się w Beskidzie Małym, nad Jeziorem Międzybrodzkim. Ze szczytu rozciąga się wspaniała panorama na Jezioro Żywieckie, pasmo Magurki Wilkowickiej i Hrobaczą Łąkę.  

Od 2003 roku na szczyt można wjechać koleją linowo-terenową, która należy do Polskich Kolei Linowych. Kolejka może pomieścić jednorazowo 110 osób, a jej przepustowość to 1100 osób/h. Ponadto, mamy do dyspozycji wyciąg orczykowy z przepustowością 750 osób/h.

Trasa narciarska (czerwona) o długości 1600 m jest jedną z najdłuższych tras zjazdowych w Beskidach. Z samej góry mamy także możliwość zjazdu trasą niebieską o długości 300 m, do której prowadzi wyciąg orczykowy.
Trasy są bardzo dobrze przygotowane, sztucznie naśnieżane przez nowoczesne maszyny, a także oświetlane. Stok jest dość szeroki i urozmaicony, dlatego zarówno Ci początkujący, jak i dobrze jeżdżący narciarze czy snowboardziści powinni być zadowoleni.

Przy górnej stacji czeka turystów atrakcja w postaci zbiornika wodnego elektrowni szczytowo-pompowej. Wjazd koleją na Górę Żar jest wspaniałym początkiem dla wędrówek pieszych i rowerowych.

Innym elementem charakterystycznym dla tego miejsca jest paralotniarstwo, gdyż właśnie tutaj działa Górska Szkoła Szybowcowa „Żar”. Jest to jeden z głównych ośrodków szkolenia szybowcowego w Polsce.

Na terenie ośrodka narciarskiego znajdują się punkty gastronomiczne, parkingi, WC oraz miejsca noclegowe. Możemy również wypożyczyć sprzęt w specjalnie przygotowanych wypożyczalniach, a także skorzystać z serwisu narciarskiego.

Autor: Agnieszka Nowak