Ośrodek Sportowy "LESKO-SKI" Weremień k/Leska

Trasy i wyciągi

Wyciągi razem:
Wyciąg orczykowy
Wyciąg krzeselkowy
Gondolki
Gondole
2
0
0
0
Trasy razem: 2 / 1430
2
0
0
1430
0
0
Nocna jazda:
Ilość tras:
2
Dlugość tras:
1430 km

Mapa tras w Ośrodku Sportowym "LESKO-SKI"

Warunki narciarskie w ośrodku

Ośrodek Sportowy "Lesko-SKI" - Lesko

Pokrywa śnieguTemperaturaWarunkiStatusCzynne wyciągiPogoda
maxminminmax
Ośrodek Sportowy "Lesko-SKI" Aktualizacja: 2020-03-09 12:29
0 cm0 cm+5°C+5°C0

Kamery

Cennik karnetów

Sezonwysoki**niski**
Czas1 h1 dzień3 dni6 dni1 h1 dzień3 dni6 dni
Normalny/Ulgowy--N*U*NUNU--NUNUNU
Sortuj
Lesko-Ski Lesko 2019/20204565

Informacja o ośrodku:

Wyciąg składa się z dwóch biegnących równolegle nitek o łącznej długości 1430m (trasa 1 - 680m, trasa 2 - 750m), z których każda może obsłużyć do 750 narciarzy na godzinę i jest sterowana komputerowo za pomocą falowników. Prędkość wyciągu może być dostosowywana do potrzeb narciarzy (przykładowo wolniejsza dla dzieci itp.).

Zarówno profile stoków, jak i sam wyciąg oraz zastosowane przy nim normy bezpieczeństwa zostały dostosowane do norm Unii Europejskiej. Również ze względów bezpieczeństwa, dojazd do wyciągu będzie możliwy tylko do strefy parkowania. Stok, na którym położone są wyciągi jest oświetlany za pomocą 38 sterownych elektronicznie lamp o antystroboskopowym układzie. Stok o początkowym nachyleniu 23° i wypłaszczeniu 13-15° jest w pełni naśnieżany za pomocą armatek śnieżnych mogących przygotować całą powierzchnię wyciągu w ciągu 3 dób przy temperaturze zewnętrznej -5°C. Co prawda nie ma możliwości poruszania się po stoku wyciągów sankami, skuterami i innymi pojazdami, ale istnieje możliwość wydzielenia miejsca dla saneczkarzy poza głównymi trasami wyciągu.

Na wyciągu zostały zainstalowany system pełnego, sztucznego naśnieżania, na który składa się staw o pojemności ok. 15 tys. m3 wody, system rurociągów i hydrantów (9 stanowisk naśnieżania), 3 armatki śnieżne prod. szwedzkiej typu Lenko-NorthWind (model 2002), ratrak T45 z 12-pozycyjnym pługiem sterowanym elektronicznie co zapewnia odpowiednie przygotowanie tras zjazdowych.

Zainstalowane na wyciągu oświetlenie spełnia wszystkie normy europejskie oświetlenia stoków narciarskich. Zostały zamontowane 32, emitujące przyjemne, żółte światło lampy sodowe Phillipsa na 24 słupach z regulacją rozpływu światła na śniegu zapobiegająca powstawaniu zjawiska stroboskopowego podczas zjazdu na stokach.

W przyszłości planowane jest również uruchomienie okresowego lodowiska oraz alternatywnych sposobów aktywnego wypoczynku, np. rynna snowboardowa, kuligi sanne czy też trasy dla skuterów śnieżnych.

Dodaj komentarz