Pod Dziedzicem

Trasy i wyciągi

Wyciągi razem:
Wyciąg orczykowy
Wyciąg krzeselkowy
Gondolki
Gondole
3
0
0
0
Trasy razem: -- / 1450
3
--
--
1450
--
--
Nocna jazda:
Ilość tras:
3
Dlugość tras:
1450 km

Mapa tras z Pod Dziedzicem

Prognoza pogody na najbliższe dni

Pobieram najnowsze dane pogodowe
Pobieram najnowsze dane pogodowe
Pobieram najnowsze dane pogodowe

Stok jest otwarty codziennie w godzinach od 10 do 21. Jest oświetlony, naśnieżany i ratrakowany, więc nie trzeba martwić się o warunki.
Znajdują się tutaj dwa wyciągi talerzykowe o długości 500 m, a trasa zjazdowa liczy 600 – 700 m. Jest także wyciąg z niskim prowadzeniem liny o długości 180 m i trasa zjazdowa licząca 200 - 300 m.
Najmłodsi mają do dyspozycji specjalną trasę zjazdową  przy górnej stacji wyciągów. Można tutaj spotkać również tych starszych, ale początkujących narciarzy. W górnej części stoku znajduje się także trasa do zjazdu pontonami (tubing) oraz karuzela z pontonami.
Jest tutaj także do dyspozycji tramwaj śnieżny Sherpa, którego trasa przejazdu zaczyna się przy kasie (dolna stacja wyciągów) poprzez trasę wyciągu z niskim prowadzeniem liny, do górnej stacji wyciągu.

Jeżeli zmęczymy się szusowaniem na stoku, możemy odpocząć w barze „Jaś”, który znajduje się na szczycie wyciągów narciarskich. Budynek ten jest najwyżej usytuowanym punktem widokowym na wierzchołku stoku. Można podziwiać stąd piękne widoki, a przy odrobinie szczęścia, jeżeli będzie dobra widoczność, można zobaczyć fragment Tatr. Dodatkowo w dolnej części stacji znajduje się schronisko „Florkówka”.

Zarówno przy dolnej, jak i górnej stacji wyciągów znajdują się wypożyczalnie sprzętu sportowego. Można tutaj także skorzystać z usług serwisu narciarskiego.
Początkujący narciarze czy snowboardziści mogą skorzystać ze szkółek narciarskich bądź z usług indywidualnych instruktorów.

Dojazd:
z Rzeszowa
- przez Boguchwałę, Czudec, Strzyżów, Frysztak (7 km w stronę Kleci)

z Krakowa
- przez Tarnów, Pilzno (zjazd na drogę do Jasła), Brzostek, Klecie (9 km w stronę Frysztaka)

z Krosna
- przez Turaszówkę (zjazd na drogę do Rzeszowa), Wojaszówkę, Frysztak

Autor: Agnieszka Nowak

Dodaj komentarz