Polana Szymoszkowa

Trasy i wyciągi

Wyciągi razem:
Wyciąg orczykowy
Wyciąg krzeselkowy
Gondolki
Gondole
2
2
0
0
Trasy razem: 3 / 1800
3
0
0
1800
0
0
Nocna jazda:
Ilość tras:
2
Dlugość tras:
1300 km

Mapa tras w Polanie Szymoszkowej

Warunki narciarskie w ośrodku

Szymoszkowa - Zakopane

Pokrywa śnieguTemperaturaWarunkiStatusCzynne wyciągiPogoda
maxminminmax
Szymoszkowa Aktualizacja: 2020-03-09 11:36
60 cm60 cm+3°C+3°C0

Kamery online

Cennik karnetów

Sezonwysoki**niski**
Czas1 h1 dzień3 dni6 dni1 h1 dzień3 dni6 dni
Normalny/Ulgowy--N*U*NUNU--NUNUNU
Sortuj

Informacje o ośrodku:
Stacja narciarska Polana Szymoszkowa w Zakopanym charakteryzuje się niesamowitymi widokami na panoramę Tatr. Miłośnicy białego szaleństwa mają tutaj do dyspozycji dwie kolejki linowe. Pierwsza z nich to duża kolej z sześcioosobowymi krzesełkami, które mają kopułę chroniącą przed śniegiem i deszczem. Dowiezie nas ona na sam szczyt Gubałówki. Jej przepustowość wynosi 3000 osób/h, a czas jazdy to 6 minut.
Trasa zjazdowa licząca ponad 1300 m jest dla tych bardziej doświadczonych narciarzy i snowboardzistów, natomiast dla tych mniej zaawansowanych przygotowana jest trasa (ok. 400 m) biegnąca od połowy stoku. Prowadzi na nią mniejsza kolej krzesełkowa, która jako jedyna w Polsce jest zaprojektowana przez światowej klasy inżyniera – Jana Kuńczyckiego.

Po szaleństwach na stoku możemy się wybrać do którejś z karczm bądź specjalnie przygotowanych barów, gdzie rozgrzejemy się gorącą herbatą bądź grzańcem. Karczma Regionalna Szymoszkowa ugości nad tradycyjną kuchnią góralską, zaś usytuowana przy górnej stacji kolejki – Karczma Widokowa Pająkówka, zachwyci nas wspaniałym widokiem na Tatry, a także pozwoli miło spędzić czas przy kominku.

Kids Park Szymoszkowa
Ośrodek narciarski zadbał również o najmłodszych. Bez problemu możemy tutaj przyjechać ze swoimi pociechami, ponieważ kiedy my będziemy jeździć na nartach, dzieci mogą wspaniale spędzić czas w specjalnym Parku. Kids Park jest usytuowany obok wyciągu krzesełkowego, tak więc rodzice cały czas mogą mieć na oku swoje dzieci.
Znajduje się tutaj także przedszkole narciarsko-snowboardowe, przeznaczone dla dzieci od 4 do 12 lat oraz plac zabaw dla dzieci.
Stosowane są tutaj nowoczesne technologie, wykorzystywane w alpejskich ośrodkach – nauka z akcentem zabawy. Dzieci są pod opieką wykwalifikowanej kadry instruktorskiej, która idealnie wyważy czas spędzony na zabawie i nauce.

Na terenie ośrodka możemy wypożyczyć sprzęt narciarski, a także skorzystać z serwisu. Oprócz nart i snowboardu możemy także zaopatrzyć się w rakiety śnieżne czy sankoślizg.
Dla tych, którzy nigdy nie mieli styczności z szusowaniem po stokach, swoje usługi oferuje licencjonowana szkoła narciarska Ski Tatry.

Autor: Agnieszka Nowak

Galerie z Polany Szymoszkowej

Dodaj komentarz