Maciejowa-Ski

Trasy i wyciągi

Wyciągi razem:
Wyciąg orczykowy
Wyciąg krzeselkowy
Gondolki
Gondole
2
0
0
0
Trasy razem: 4 / 2350
2
1
1
800
1200
350
Nocna jazda:
Ilość tras:
1
Dlugość tras:
1200 km

Mapa tras z Maciejowa-Ski

Prognoza pogody na najbliższe dni

Pobieram najnowsze dane pogodowe
Pobieram najnowsze dane pogodowe
Pobieram najnowsze dane pogodowe

W związku z brakiem porozumienia z jednym z właścicieli gruntów na trasie zjazdowej, stacja narciarska MACIEJOWA - SKI w sezonie 2013 - 2014 będzie nieczynna.

 

Stacja narciarska Maciejowa-SKI znajduje się w popularnym uzdrowisku Rabka-Zdrój. Stok otwarty jest w godzinach od 9.00 do 21.00.
Możemy tutaj skorzystać z dwóch wyciągów orczykowych. Pierwszy z nich – Maciejowa I, ma długość 850 m, a różnica poziomów wynosi 198 m. Przepustowość wyciągu to 1000 osób/h. Drugi z wyciągów – Maciejowa II ma długość 250 m, a różnica poziomów wynosi 40 m. Z kolei przepustowość wynosi 400 osób/h.

Wyciąg Maciejowa I dowiezie nas na szczyt góry, z której będzie można zjechać trzema wyznaczonymi trasami. Główna trasa oznaczona jako czerwona jest średnio-trudna i ma długość 1200 m. W razie potrzeby jest naśnieżana, a także oświetlona. Druga z tras – niebieska ma długość 500 m, a trzecia – czarna traktowana jest jako slalomowa i ma długość 350 m. Zarówno trasa niebieska, jak i czerwona łączą się w określonym miejscu z główną trasą.
Dodatkowo wyciąg Maciejowa II przeznaczony jest głównie dla początkujących i dzieci, którzy korzystają z trasy łatwej, o długości 250 m.

Na terenie ośrodka znajduje się Szkoła Narciarska „Chili Sport”. Każdy początkujący narciarz może skorzystać z usług licencjonowanych instruktorów. Do dyspozycji jest również wypożyczalnia i serwis.
Przy dolnej stacji wyciągu znajduje się bufet i parking dla gości.


Autor Agnieszka Nowak

Dodaj komentarz