Czarny Groń

Trasy i wyciągi

Wyciągi razem:
Wyciąg orczykowy
Wyciąg krzeselkowy
Gondolki
Gondole
2
1
0
0
Trasy razem: 4 / 1700 m
2
2
0
1100 m
600 m
--
Nocna jazda:
Ilość tras:
Dlugość tras:
km

Mapa tras na Czarnym Groniu

Warunki narciarskie w ośrodku

Czarny Groń - Andrychów

Pokrywa śnieguTemperaturaWarunkiStatusCzynne wyciągiPogoda
maxminminmax
Czarny Groń Aktualizacja: 2020-03-09 12:18
30 cm60 cm+4°C+4°C0

Kamery

Cennik karnetów

Sezonwysoki**niski**
Czas1 h1 dzień3 dni6 dni1 h1 dzień3 dni6 dni
Normalny/Ulgowy--N*U*NUNU--NUNUNU
Sortuj
Czarny Groń - Rzyki - Karnet 365 2019/2020r.7010595267245446413659585

Informacje o ośrodku:

We wschodniej części Beskidu Małego w paśmie odchodzącym na północ od Potrójnej w kierunku Rzyk  i Bolęciny położony jest szczyt Czarny Groń (884 m n.p.m.). U jego podnóża znajduje się centrum wypoczynku również o nazwie "Czarny Groń". Obejmuje Centrum Narciarskie – Czarny Groń,  restaurację „Oberża” , noclegi w różnym standardzie – od wysokiego – w pensjonatach „Pracica” i „Oberża”, po pokoje  turystyczne w pensjonatach „Na Pętli”  i  „Potok” oraz noclegi w całorocznych domkach 6-cio osobowych. Kompleks oferuje różnorodne rodzaje aktywnego wypoczynku. Zimą są to wyciągi narciarskie, lodowisko a jeśli aura nie dopisuje można skorzystać ze sztucznego stoku oraz symulatora narciarskiego. Atrakcje te są dostępne przez cały rok. Od wiosny do późnej jesieni do dyspozycji gości funkcjonują: park linowy, wieża lotów, oświetlony kort, wypożyczalnia rowerów, a dla najmłodszych mini-park linowy oraz trampolina.

W Ski Centrum narciarze znajdą 5 tras narciarskich o łącznej długości ponad 2 km. Są one ratrakowane, naśnieżane i oświetlone. Stopień ich trudności pozwala na śnieżne szaleństwo  narciarzy o zróżnicowanych umiejętnościach (m.in. trasa średniotrudna, trasa łatwa, oraz tzw. „ośla łączka“). W nauce mogą pomóc sypmatyczni i wyszkoleni instruktorzy ze szkółek narciarskich. Dostępne są również wypożyczalnie sprzętu narciarskiego i snowboardowego oraz Ski-Trikke. Spragnionych i głodnych zaprasza pensjonat „Pracica” zlokalizowany bezpośrednio przy  wyciągu.

Ski Centurm czynne jest od 8.00 do 22.00 (16.00-18.00 przerwa na ratrakowanie).

Z parkingów i pętli autobusowej bezpośrednio pod wyciąg kursują skibusy (dowóz i parkingi- GRATIS !!!).

W pobliżu Czarnego Gronia znajduje się Ścieżka Przyrodnicza, która przebiega obok stoku narciarskiego. Ciekawsze walory przyrodnicze opisane są na kilku tablicach informacyjnych. Podczas kilkugodzinnego spaceru w lesie można zapoznać się z otaczającą fauną i florą.

Specyficzna lokalizacja obiektów u podnóża lasów stanowi idealne warunki do aktywnego wypoczynku z dala od miejskiego zgiełku.

Dodaj komentarz