Hala Szrenicka

Wyciągi razem:
Wyciąg orczykowy
Wyciąg krzeselkowy
Gondolki
Gondole
3
0
0
0
Trasy razem: 3 / 650
3
0
0
650
0
0
Nocna jazda:
Ilość tras:
Dlugość tras:
km

Mapa tras w Hala Szrenicka

Prognoza pogody na najbliższe dni

Pobieram najnowsze dane pogodowe
Pobieram najnowsze dane pogodowe
Pobieram najnowsze dane pogodowe

Informacje o ośrodku:

Stok na Hali Szrenickiej: długość 650 m, szerokość 100-200 m, różnica poziomów 120 m, średnie nachylenie 18,5% (maksymalne 25,5%). Część Hali Szrenickiej udostępniona narciarzom usytuowana jest pomiędzy 1160 a 1280 m.n.p.m. Nachylenie stoku powoduje, że jest on atrakcyjny szczególnie dla osób początkujących oraz ze względu na szerokość dla doskonalących technikę carvingową. Na Halę z łatwością można dostać się wjeżdżając wyciągiem krzesełkowym na Szrenicę. Kierując się nartostradą Lolobrygida należy skręcić w lewo, przecinając trasę wyciągu Świąteczny Kamień.

Narciarzy obsługują dwa biegnące równolegle wyciągi orczykowe o długości 636 m i maksymalnej zdolności przewozowej 2x1200 osób/h. Na obydwu orczykach obowiązują karnety Ski Arena Szrenica, które należy nabyć w Szklarskiej Porębie (kasa przy dolnej stacji wyciągu krzesełkowego).

Niezależnie funkcjonuje trzeci, nieco krótszy wyciąg orczykowy, będący własnością Schroniska na Hali Szrenickiej. Teoretyczna zdolność przepustowa wyciągu wynosi 1000 osób/h, jednak w praktyce wjeżdża się szybciej (185 s.) niż orczykami SkiAreny. Tutaj obowiązują osobne bilety, które można kupić jedynie u obsługi bądź w schronisku. Z orczyka korzystają głównie goście schroniska, którym przysługują ulgowe karnety oraz osoby, które dotarły tutaj na piechotę. Z tego właśnie względu zazwyczaj kolejka liczy maksymalnie kilka osób, a w szczycie sezonu zwiększa się do kilkunastu.

Jak dostać się na Halę z Szklarskiej Poręby:

Pieszo lub rowerem - Najdogodniejsza i najkrótsza droga ze Szklarskiej Poręby wiedzie czerwonym szlakiem. Trasę od Parkingu przez Wodospad. Kamieńczyka do schroniska na Hali Szrenickiej można pokonać w ciągu 1 h 20 min.
Wyciągiem krzesełkowym - Z górnej stacji w dół za znakami czarnymi i zielonymi lub do góry na Szrenicę (czarny szlak), a stamtąd parę kroków w dół szeroką drogą (zn. czarne, czerwone).
Na nartach i snowboardzie - Z górnej stacji kolejki linowej nartostradą Lolobrygida, a potem w lewo przecinając trasę wyciągu orczykowego "Świateczny Kamień"
Ponieważ schronisko znajduje się na terenie Karkonowskiego Parku Narodowego tylko w wyjątkowych wypadkach nasi goście mogą liczyć na podwiezienie ratrakiem, skuterem śnieżnym, czy samochodem terenowym.

Dodaj komentarz