Garmisch - Partenkirchen

Trasy i wyciągi

Wyciągi razem:
28
Wyciąg orczykowy
Wyciąg krzeselkowy
Gondole
Wyciągi:
17
5
6
Trasy - długość:
62 km
Trasy:
10
43
9

Mapa tras w Garmisch - Partenkirchen

Cennik karnetów

NazwaDniSezon wysokiSezon niski
SortujDorośliJuniorDzieciDorośliJuniorDzieci
ZugspitzCard (Garmisch - Partenkirchen) 2019/2020r.61265757
 

Informacje o ośrodku:

Ośrodek narciarski w Gapa zapewnia możliwość jazdy zarówno na lodowcu jak i poniżej 2000 mnpm,  co jest istotna rzeczą, gdy panuje zła pogoda oraz gdy chcemy mieć zapewniona duża różnorodność tras. Połączenie pomiędzy Ga-Pa a Zugspitze zapewnia kolejka zębata rozpoczynająca jazdę koło dworca głównego a kończąca trasę( ok.. 17 km) na Zugspitz- Platte na wys 2660 mnpm.

Ośrodek posiada w sumie 54 km tras w tym niebieskich,czerwonych i czarnych.
Najsłynniejsza z nich to Kandahara, gdzie co roku odbywają się Zawody Pucharu Świata.

Długość tras nie poraża, niemniej należy zwrócić uwagę, ze to zaledwie fragment całego kompleksu ośrodków narciarskich (znajdujących się w promieniu 15 -30 km od Ga-Pa), z których część znajduje się w Austrii. Mając karnet  Happy Ski Card  możemy korzystać z 203 km a to już brzmi znacznie lepiej.

Bliskość Monachium  nie wpływa znacząco na zatłoczenie czy ewentualne kolejki (w weekendy następuje tzw., wymiana turnusów) Tłok jest w okresie świąteczno- sylwestrowym jak we wszystkich ośrodkach o tej renomie.

W maju zeszłego roku Ga-Pa zostało wybrane gospodarzem Mistrzostw Świata w Narciarstwie Alpejskim w 2011 roku. W ramach przygotowań powstała lista 36 inwestycji z których już cześć została zrealizowana - np. nowa kolejka na Hausberg  - bądź jest w trakcie realizacji -  np. stale sztuczne naśnieżanie czerwonej trasy z Hausbergu czy nowa skocznia narciarska  ,która wygląda naprawdę imponująco.

Podsumowując: wybierając się do Ga-Pa możemy liczyć na jazdę na lodowcu, wypróbowanie tras Pucharu Świata oraz zwiedzenie kilku innych ośrodków, co na pewno urozmaici pobyt.

Wady: oprócz naprawdę nowoczesnych znajduje się tu kilka wyciągów pamiętających być może Olimpiadę i nadających się jak najszybciej do wymiany,  (co z pewnością wkrótce nastąpi).

Na terenie ośrodka działa szkoła narciarska z obsługą w języku polskim.