Stubaier Gletscher

Trasy i wyciągi

Wyciągi razem:
25
Wyciąg orczykowy
Wyciąg krzeselkowy
Gondole
Wyciągi:
13
7
5
Trasy - długość:
64 km
Trasy:
32
25
7

Mapa tras w Stubaier Gletscher

Aktualne komunikaty z Stubaier Gletscher

WyciągiTrasyInfrastruktura
8 %0 %8 %
czynne 2 z 26czynne 0 z 32czynne 2 z 25
14 7 2 9

Kamery w ośrodku

Neustift - Austria
Eisgrat 2900 m n.p.m.

Neustift - Austria
Tal Neustift im Stubaital 1100 m n.p.m.

Neustift - Austria
Daunjoch 3000 m n.p.m.

Neustift - Austria
Stubai - Kamera z drona 3153 m n.p.m.

Cennik karnetów

NazwaDniSezon wysokiSezon niski
SortujDorośliJuniorDzieciDorośliJuniorDzieci
Stubaier Super Skipass Zima 2020/2021r.6249.00161.90124.50
SKI plus CITY Pass Zima 2020/2021r.6276.00194.00138.00
 

Stubai – informacje praktyczne

Dolina Stubai znajduje się w bliskim sąsiedztwie Innsbrucka, który jest stolicą południowego Tyrolu. Nieopodal jej znajduje się zjazd z autostrady prowadzącej na przełęcz Brenner, dzięki czemu dojazd do doliny nie powinien sprawiać większych kłopotów. Dolina rozciąga się wzdłuż przepięknych krajobrazów 3-tysięczników, a w jej skład wchodzi 5 gmin: Neustift, Fulpmes, Telfes, Mieders  Schönberg.

Spośród wszystkich czterech terenów narciarskich (Stubaier Gletscher, Schlick 2000, Elfer, Serles), jakie oddają do dyspozycji gminy w Dolinie Stubai, najważniejszym jest Stubaier Gletsher. To właśnie tu, na lodowcu, którego powierzchnia wynosi 12 kilometrów kwadratowych, znajduje się największa ilość tras zjazdowych w całym regionie.

Na Stubaier Gletsher można dostać się ze stacji Mutterbergalm, skąd wyrusza bezpośrednia kolejka na lodowiec, na którym odnajdziemy łącznie 108 kilometrów tras zjazdowych. Dzięki tak sporej ilości tras, Stubaier Gletsher uznawany jest za największy lodowcowy teren narciarski w całej Austrii. Trasy przygotowano w taki sposób, by każdy, bez względu na to, jaki poziom jazdy na nartach reprezentuje, znalazł coś dla siebie.

Rozmieszczenie tras zjazdowych na lodowcu sprawia (1 750-3 200 m n.p.m), że sezon narciarski trwa tutaj prawie cały rok.

Na lodowcu działa 21 wyciągów, z czego mamy do dyspozycji:

 • 9 wyciągów orczykowych,
 • 7 wyciągów krzesełkowych,
 • 5 wyciągów kabinowych/wagony.

Najbardziej popularnymi trasami na lodowcu są: wyścigowa trasa Wisbi, na której dokonuje się pomiaru czasów, oraz najdłuższy, 4-kilometrowy zjazd Fernau Mauer, na którym deniwelacja terenu wynosi 700 metrów.

Oprócz wymienionych tras zjazdowych na Stubaier Gletsher można odnaleźć m.in.:

 • BIG family camp – strefa, w której zarówno dzieci, jak i osoby powyżej 50 roku życia, mogą w spokoju trenować swoje umiejętności pod okiem doświadczonych instruktorów;
 • Pieps ART Station – miejsce, w którym każdy, kto tylko ma na to ochotę, może odbyć trening ratowniczy, przygotowujący do pomocy w poszukiwaniu na wypadek zejścia lawiny śnieżnej;
 • Moreboards Snowpark Stubai Zoo – snowpark wyposażony w różne przeszkody (kickers, boxes, quarter mit cooping, etc) dostosowane do każdego poziomu umiejętności jazdy na nartach oraz snowboardzie;
 • wieżę wspinaczkową,
 • 8 restauracji, w tym także restaurację dla dzieci;
 • 3 szkółki narciarskie,
 • dziecięcy klub narciarski Myszki Miki,
 • wypożyczalnię sprzętu narciarskiego,
 • TOP OF TYROL – platforma widokowa, skąd na obszarze 360 stopni można obserwować przepiękne krajobrazy stworzone przez  109 trzytysięczników i 80 lodowców.

Na pozostałych terenach narciarskich, wchodzących w skład regionu, już nie ma tak sporej liczby tras zjazdowych, jednakże i tu nie zabraknie miejsca, gdzie można pojeździć na nartach i snowboardzie.

Jeśli chodzi narciarstwo biegowe, goście regionu mogą liczyć na trasy ulokowane zarówno w leśnych partiach doliny Stubai, jak i w jej górnych obszarach, w tym także na lodowcu. Trasy można pokonać, korzystając w tym celu z obu stylów narciarstwa biegowego, tj. z klasycznego oraz łyżwowego.

Zastanawiając się nad wyborem doliny Stubai warto wiedzieć, że jest to region, który stawia przede wszystkim na rodziny, czego dowodem jest chociażby trzykrotne z rzędu zwycięstwo w plebiscycie na najbardziej przyjazny rodzinom region narciarski w Austrii. Rodziny mogą liczyć na szereg zajęć dla najmłodszych oraz tych najstarszych. Dodatkowo w dolinie przygotowano sporą liczbę promocji dla rodzin, jak np. darmowe przejazdy wyciągami dla dzieci poniżej 10-tego roku życia, pod warunkiem, że wraz dzieckiem znajduje się opiekun, posiadający karnet.

W regionie odnajdziemy kilka miejsc, w których mogą się wyszaleć miłośnicy freeride’u.  Funparki oraz Snowparki znajdują się m.in. w Serles (halfpipe oraz boardercross) czy w Schlick 2000 (RJR, floater, rynny).

Oferta apres ski ośrodka jest naprawdę bogata. Poza licznymi zajęciami, takimi jak: paralotniarstwo, pływanie na basenie, wędrówki po górach, wspinaczki, kręgle na lodzie, łyżwiarstwo, kuligi, jazda saniami konnymi, gra w tenisa/squash i wielu innych, region co roku szykuje niemałą liczbę imprez.

Można rzec, że tutejsze bary i dyskoteki nigdy nie zasypiają, tylko bawią się hucznie przy muzyce, która często w tutejszych lokalach grana jest na żywo.

Dolina Stubai, to także raj dla miłośników saneczkarstwa, którzy odnajdą w regionie aż 60 kilometrów torów! Dodatkowo niektóre z nich czynne są nawet po zachodzie słońca, dzięki czemu zabawa nie musi się kończyć w w chwili, gdy na zewnątrz zrobi się ciemno.