Hochzeiger - Pitztal

Trasy i wyciągi

Wyciągi razem:
9
Wyciąg orczykowy
Wyciąg krzeselkowy
Gondole
Wyciągi:
4
4
1
Trasy - długość:
40 km
Trasy:
10
22
8

Mapa tras w Hochzeiger - Pitztal

Cennik karnetów

NazwaDniSezon wysokiSezon niski
SortujDorośliJuniorDzieciDorośliJuniorDzieci
Hochzeiger Skipass Zima 2020/20216239.00203.00143.00215.00183.00129.00
 

Informacje o ośrodku:

Wspaniałe trasy narciarskie, funpark, a także spora baza noclegowa. To i wiele innych atrakcji czeka wszystkich miłośników zimowego szaleństwa, którzy postanowią wybrać się do znajdującego się w dolinie Pitztal ośrodka narciarskiego Hochzeiger.

Hochzeiger położone jest około 60 km na zachód od Innsbrucku, nieopodal miejscowości: Wenus, Jerzens, Arze oraz St. Leonard. Dysponuje on 52 km wysokiej jakości tras narciarskich, rozlokowanych na wysokościach od 1450 do 2450 m n.p.m.

Ośrodek nastawiony jest głównie na średnio zaawansowanych narciarzy, odnajdą oni tutaj aż 8 tras czerwonych, których łączna długość wynosi 32 km. Nie oznacza to jednak, że początkujący oraz zaawansowani narciarze nie mają czego tu szukać. Dla początkujących narciarzy przygotowano dwie trasy o łącznej długości 12 km, na których mogą szkolić swoje umiejętności. A są to:

  • Family run
  • Valley run

Zaawansowanym narciarzom powinny przypaść do gustu trzy czarne trasy (Benni Raich, Rotmoos, Kanonenrohr), których łączna długość wynosi 8 km.Dla tych, którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności, konkurując z innymi, ośrodek przygotował specjalną trasę z możliwością pomiaru czasu (”trasa Selftime”).

Ośrodek wyposażony jest w 66 armatek śnieżnych, dbających o to, by nie brakło nam białego puchu, a także 9 wyciągów: 4 orczykowe, 4 krzesełkowe oraz 8-osobowa gondola. Łącznie wszystkie wyciągi w przeciągu godziny są w stanie przetransportować 15 200 osób.

Tym, co zapewne w Hochzeiger-Pitztal zainteresuje rodziny z dziećmi, jest Bambini free pass. Pozwala on na darmowe szusowanie po trasach pociechom w wieku od 6 do 10 lat. Jedynym warunkiem jest zakup ski-passu przez osobę opiekującą się dzieckiem.

Dodatkowo, na terenie ośrodka odnajdziemy przedszkola narciarskie dla najmłodszych, a także szkółki, takie jak chociażby Pitzi’s Bamibinipark, gdzie pod okiem ekspertów nasi podopieczni będą „stawiać pierwsze kroki” na nartach.

Poza tradycyjnymi zjazdami ośrodek dysponuje dodatkowo:

  • 3 km trasą do narciarstwa biegowego,
  • trasą saneczkową (w czwartki organizowane są wieczorne zjazdy),
  • szlakami wędrownymi,
  • Funparkiem.

Autor: Krystian Kuś