Turracher Hohe

Trasy i wyciągi

Wyciągi razem:
14
Wyciąg orczykowy
Wyciąg krzeselkowy
Gondole
Wyciągi:
8
5
1
Trasy - długość:
42 km
Trasy:
15
24
3

Mapa tras w Turracher Höhe

Aktualne komunikaty z Turracher Höhe

WyciągiTrasyInfrastruktura
13 %0 %53 %
czynne 2 z 15czynne 0 z 38czynne 8 z 15
15 18 2 3

Cennik karnetów

NazwaDniSezon wysokiSezon niski
SortujDorośliJuniorDzieciDorośliJuniorDzieci
Top SKI Kärnten Gold (Turracher Höhe) ZIMA 2019/2020r.6251189126233175117
 

Piękne widoki, wspaniałe trasy oraz znakomita infrastruktura… To i wiele więcej ma do zaoferowania Turracher Höhe. Położony w górach Nockberge, między Karyntią i Styrią, ośrodek narciarski uchodzi za jeden z najbardziej lubianych w regionie.

Ośrodek znajduje się na wysokości 1400-2205 m n.p.m., a co za tym idzie od końca października do maja panują tutaj idealne warunki pogodowe. Jednakże, jeśli nawet zdarzy się, że gdzieniegdzie braknie naturalnego śniegu, zostanie on zaraz uzupełniony sztucznym (naśnieżane jest 90% powierzchni stoków).

Łącznie ośrodek ma do zaoferowania kilkadziesiąt kilometrów tras zjazdowych oraz kilkanaście nowoczesnych wyciągów. Trasy przewidziane są dla wszystkich miłośników zimowego szaleństwa, jednakże większość stanowią trasy dla średniozaawansowanych.

Na uwagę zasługuje znajdująca się we wschodniej części ośrodka trasa nr 20. A to dlatego, że jest ona certyfikowana przez FIS. Dodatkowym czynnikiem potwierdzającym jakość trasy, jest fakt, że przed zawodami Pucharu Świata (odbywającymi się Bad Kleinkirchheim) trenują tutaj najlepsi alpejczycy świata.

Do bardzo ciekawych tras należą dwie szerokie trasy prowadzące z góry Kornock (2205 m n.p.m.), bowiem jadąc nimi, możemy podziwiać znajdujący się w pobliżu Bad Kleinkirchheim oraz wspaniały krajobraz Parku Narodowego Nockberge.

Jako ciekawostkę, a zarazem atrakcję można potraktować znajdujące się w ośrodku jezioro. Akwen ten zamarza w sezonie tworząc wspaniałe, naturalne lodowisko, na którym możemy pograć w curling czy też pojeździć na łyżwach.

Kolejną atrakcją dla znudzonych jazdą na nartach jest bardzo szybki tor saneczkowy o długości 1600 m, z którego można korzystać  we wtorki i czwartki w godzinach 20.00-21.30. Tor posiada 13 ostrych zakrętów i jest w pełni oświetlony.

Autor: Krystian Kuś